رییس جمهوری سابق یمن اخوان المسلمین را به سوءقصد علیه خود متهم کرد

صالح,اخوان المسلمین

تهران- ایرنا- «علی عبدالله صالح» رییس جمهوری سابق یمن اخوان المسلمین را به دست داشتن در انفجار مسجد مجتمع ریاست جمهوری این کشور در سال 2011 که وی به طور شگفت انگیز از مرگ نجات یافت، متهم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، وی همچنین مدعی شد که داوطلبانه از قدرت کناره گیری کرده و یمن را از جنگ و خونریزی دور نگه داشته است.

علی عبدالله صالح افزود: ماجرای مسجد مجتمع ریاست جمهوری، حادثه ای تروریستی بود که راس دولت را هدف قرار داد و می خواست یمن را در دریایی از خون غرق کند.

رییس جمهوری یمن معتقد است که اخوان المسلمین در این توطئه دست داشته و آن را اجرا کرده است.

وی به تحولات جهان عرب و سرنوشت بهار عربی اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار این بود که تحولات به سمت بهتر شدن اوضاع پیش رود ولی ناامنی بیشتر شد و تروریسم به شکل های مختلف گسترش یافت.

صالح درباره احتمال نامزدی فرزندش سرتیب احمدعلی در انتخابات ریاست جمهوری یمن نیز گفت: وی از توانایی، فرهنگ نظامی، سیاسی و اقتصادی برخوردار است اما او را به این کار سفارش نمی کنم زیرا وضعیت بدی در یمن وجود دارد.

رییس جمهوری سابق یمن همچنین از دولت سوریه و مخالفان خواست پای میز مذاکره بنشینند زیرا به گفته او جنگ در سوریه برنده و بازنده ای ندارد.

**مترجمام**1480** 2023
کد N273105