اعزام کارشناسان انگلیسی به نیجریه

نیجریه

لندن - ایرنا - وزارت خارجه انگلیس روز جمعه از اعزام یک گروه از کارشناسان این کشور به نیجریه خبر داد.

به گزارش ایرنا، یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: گروه کارشناسی انگلیس برای حمایت از دولت نیجریه در موضوع ربایش بیش از 200 دختر دانش آموز، صبح امروز وارد ابوجا پایتخت نیجریه شد.

این سخنگو افزود: اعضای تیم متخصصان انگلیس در مورد نحوه واکنش به ربایش دختران دانش آموز، به مقامات دولت نیجریه مشورت خواهند داد.

ˈاین تیم شامل کارشناسان و متخصصانی از بخش های مختلف دولت انگلیس از جمله وزارت خارجه، وزارت توسعه بین الملل و وزارت دفاع است که با مقامات نیجریه در موضوع مقابله با تروریسم و آدم ربایی همکاری خواهد کرد.ˈ

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اظهارداشت: گروه کارشناسی اعزامی به نیجریه علاوه بر حادثه اخیر ربایش دختران دانش آموز، درباره اقدامات بلند مدت در زمینه مقابله با تروریسم و جلوگیری از تکرار چنین حملاتی توسط گروه ˈبوکو حرامˈ، با دولت نیجریه همکاری خواهد کرد.

به گفته این سخنگو، کارشناسان انگلیسی همچنین از نزدیک با همتایان خود از دیگر کشورها و بویژه کارشناسان آمریکایی حاضر در نیجریه کار خواهند کرد.

ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس دو روز پیش در تماس تلفنی با ˈگودلاک جاناتانˈ رییس جمهوری نیجریه آمادگی کشورش را برای کمک به آزادی دختران ربوده شده و مبارزه با تروریسم اعلام کرده بود.

افراد مسلح ماه گذشته بیش از 200 دختر دانش آموز را از یک مدرسه شبانه روزی در شهر ˈچیبوکˈ واقع در شمال نیجریه ربودند. گروه موسوم به ˈبوکو حرامˈ مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته است.

این آدم ربایی طی روزهای اخیر بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشته و گروهها و شخصیت های مختلف خواستار آزادی این دختران شده اند.

همچنین طی روزهای اخیر چند تجمع اعتراضی در مقابل سفارت نیجریه در لندن برگزار شد که شرکت کنندگان ضمن محکوم کردن ربایش دختران دانش آموز از دولت نیجریه نیز به خاطر عدم اقدام قاطع و فوری برای بازگرداندن این دانش آموزان انتقاد کردند.

اروپام**345
کد N273024