درخواست "ایهود باراک" از آمریکا برای حمایت از سیسی

تسنیم نوشت:

 وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از آمریکا خواست تا اختلافات با «عبد الفتاح السیسی» نامزد انتخابات ریاست جمهوری را کنار گذاشته و از وی حمایت بعمل آورد.
به گزارش شبکه الجزیره، «ایهود باراک» از آمریکا خواست تا در مرحله کنونی انتقاد علنی از السیسی را کنار گذاشته و این انتقادات را به مرحله پس از به قدرت رسیدن وی محول نماید.

وی که در مرکز سیاست‌های خاور نزدیک واشنگتن سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: ضروری است که آمریکا در برخی موارد، ارزش‌های دفاع از آزادی و دموکراسی را با هدف حمایت از منافع خود، کنار بگذارد.

وی افزود که به دنبال مداخله ارتش برای بازداشت «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده و آزادی «حسنی مبارک» از زندان، وی احساس خرسندی می‌کند.

باراک در ادامه تاکید کرد که چالش بزرگ کنونی در مصر، تامین غذا و حفظ نقش مصر به عنوان یکی از ستون‌های اصلی در منطقه خاورمیانه است و السیسی نیز قادر است این امر را محقق کند.

وی از آمریکایی‌ها خواست تا صبر پیشه کرده و با السیسی کنار بیایند و از بیان اختلافات و انتقادات علنی با وی خودداری نمایند.

انتخابات ریاست‌جمهوری مصر روزهای پنجم و ششم خرداد ماه آینده با حضور «عبد الفتاح السیسی» وزیر سابق دفاع و «حمدین صباحی» بنیان‌گذار جریان مردمی در مناطق مختلف این کشور برگزار خواهد شد.

مصر نخستین کشور عربی است که معاهده صلح با رژیم صهیونیستی را در سال 1979 امضا کرد و این در حالی است که السیسی پیش از این تاکید کرد که به همه معاهدات بین المللی از جمله معاهده صلح با این رژیم پایبند خواهد بود.

26149

کد N272961

وبگردی