درخواست "ایهود باراک" از آمریکا برای حمایت از سیسی

تسنیم نوشت:

 وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از آمریکا خواست تا اختلافات با «عبد الفتاح السیسی» نامزد انتخابات ریاست جمهوری را کنار گذاشته و از وی حمایت بعمل آورد.
به گزارش شبکه الجزیره، «ایهود باراک» از آمریکا خواست تا در مرحله کنونی انتقاد علنی از السیسی را کنار گذاشته و این انتقادات را به مرحله پس از به قدرت رسیدن وی محول نماید.

وی که در مرکز سیاست‌های خاور نزدیک واشنگتن سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: ضروری است که آمریکا در برخی موارد، ارزش‌های دفاع از آزادی و دموکراسی را با هدف حمایت از منافع خود، کنار بگذارد.

وی افزود که به دنبال مداخله ارتش برای بازداشت «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده و آزادی «حسنی مبارک» از زندان، وی احساس خرسندی می‌کند.

باراک در ادامه تاکید کرد که چالش بزرگ کنونی در مصر، تامین غذا و حفظ نقش مصر به عنوان یکی از ستون‌های اصلی در منطقه خاورمیانه است و السیسی نیز قادر است این امر را محقق کند.

وی از آمریکایی‌ها خواست تا صبر پیشه کرده و با السیسی کنار بیایند و از بیان اختلافات و انتقادات علنی با وی خودداری نمایند.

انتخابات ریاست‌جمهوری مصر روزهای پنجم و ششم خرداد ماه آینده با حضور «عبد الفتاح السیسی» وزیر سابق دفاع و «حمدین صباحی» بنیان‌گذار جریان مردمی در مناطق مختلف این کشور برگزار خواهد شد.

مصر نخستین کشور عربی است که معاهده صلح با رژیم صهیونیستی را در سال 1979 امضا کرد و این در حالی است که السیسی پیش از این تاکید کرد که به همه معاهدات بین المللی از جمله معاهده صلح با این رژیم پایبند خواهد بود.

26149

کد N272961