نماینده دشتستان: روستاییان نقشی مهم در اقتصاد مقاومتی دارند

روستای ارغوان

بوشهر- ایرنا - نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ساکنان روستاها سهم زیادی در بخش تولید داخلی داشته و در اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی ایفا می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈ سید مهدی موسوی نژادˈ جمعه در دیدار با مردم روستای ˈ آبپای ارغونˈ بخش بوشکان شهرستان دشتستان افزود: وضعیت مهاجرت روستاییان به شهرها و کاهش جمعیت مناطق روستایی نگران کننده است.

وی اضافه کرد: اکنون بسیاری از روستاییان که قشر مولد جامعه به شمار می روند به شهرها مهاجرت کرده و به شهرنشینانی مصرف کننده تبدیل شده اند.

نماینده دشتستان بیان کرد: خدمت به مردم در مناطق دوردست، صعب العبور و کم برخوردار روستایی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید همواره در اولویت کاری مسوولان قرار داشته باشد.

موسوی نژاد گفت: در نظام جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی بین مناطق نیست و هر کسی در هر جا سکونت دارد باید از امکانات زندگی بهره مند باشد.

نماینده مردم دشتستان افزود: مسوولان همواره باید باحضور دربین مردم، مسایل و مشکلات آنان را ازنزدیک بررسی و پیگیری کنند.

وی کم شدن فاصله میان مسوولان و مردم و خدمت صادقانه و بی منت به آنها را از اهداف اصلی تشکیل حکومت اسلامی دانست.

موسوی نژاد اضافه کرد: روستای ارغون یکی از مناطق قدیمی و خوش آب وهوای دشتستان است که در صورت توجه مسوولان و استقرار امکانات می تواند به یکی از قطب های گردشگری و تاریخی تبدیل شود.

در این دیدار برخی از مشکلات این روستا نظیر قطعی آب آشامیدنی، آنتن دهی تلفن همراه، طرح هادی و جاده ارتباطی مطرح و مقرر شد پیگیری بیشتری از سوی دفتر نماینده مردم دشتستان برای حل این مشکلات صورت گیرد.

روستای آبپای ارغون از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان استان بوشهر با 130 نفر جمعیت در فاصله 30کیلومتری جنوب شرقی شهر برازجان (مرکز شهرستان دشتستان) حد فاصل منطقه کوهستانی روستای ننیزک و شهر کلمه واقع است.

7213/539 / 1495
کد N272907