مذاکرات ملی اوکراین چهارشنبه آغاز می‌شود

نخست‌وزیر موقت اوکراین گفت، مذاکرات اتحاد ملی روز چهارشنبه 14 مه (24 اردیبهشت) سال جاری میلادی در اوکراین آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر موقت اوکراین امروز (جمعه) در کنفرانسی خبری در کی‌یف گفت: اوکراین آماده است تا مذاکرات ملی را روز چهارشنبه 14 مه سال جاری میلادی برگزار کند چرا که ثابت شده این کشور به اتحاد، مذاکره و صلح نیازمند است.

روز پنج‌شنبه اولکساندر تورچینوف، رئیس پارلمان و رئیس جمهوری موقت اوکراین و یاتسنیوک در بیانیه‌ای مشترک گفتند: مذاکرات اتحادیه ملی میان تمامی احزاب اوکراین روز چهارشنبه برابر با 14 مه سال جاری میلادی برگزارخواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما امروز ابتکار عمل خود برای برگزاری مذاکرات اتحاد ملی میان تمامی احزاب اوکراین را اعلام می‌کنیم. ما برای مذاکرات مشترک با تمامی احزابی که به دنبال هدف‌های سیاسی مشروع هستند و قصد دفاع از آنها را دارند آماده مذاکره هستیم البته نه آنهایی که دستانشان به خون آغشته است. ما نمایندگان تمامی نیروهای سیاسی از تمامی مناطق، جوامع مدنی و کارشناسان را دعوت می‌کنیم تا مذاکرات درباره تمامی مسائل و مشکلاتی که مردم اوکراین امروزه با آن مواجه هستند، آغاز کنند.

انتهای پیام

کد N272822