علم الهدی: "واتس آپ" باید فیلتر بماند/ آقایان را چه شده که می گویند زنان چهره زیبای خود را نشان دهند

نسیم آنلاین نوشت: 1350

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: وقتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می‌گوید 'واتس آپ' باید فیلتر شود، چه طور وزیر ارتباطات می‌گوید این نرم‌افزار به دستور رئیس‌جمهور نباید فیلتر شود؟بازگذاشتن نرم افزارهایی از قبیل واتس‌آپ مانند بازگذاشتن آب آلوده است.

محور اظهارات امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به شرح زیر است:

-در زمان دوران امام جواد(ع) تهاجمات فکری و فرهنگی را زیاد کردند و امام با تمام قدرت در برابر تهاجمات ایستاده بودند.

-دشمن الان از دو مسیر به دنبال براندازی ماست، اول سفره ما هدف قرار گرفته و دوم فرهنگ ما. دشمن می‌خواهد فرهنگ دینی ما را هدف قرار بگیرد.

-با صراحت عرض می‌کنم، منقد دولت نیستم و قصد برخورد سیاسی ندارم، تنها نهی از منکر می‌کنم، همه جا نهی از منکر تعطیل شده، حق این است که در نماز جمعه نهی از منکر را فراموش نکنیم.

-رئیس جمهور در جمع معلمان نمونه کشور نکته‌ای را عرض کردند، ایشان گفتند؛ "سبک زندگی ما با تهاجمات گسترده‌ای از سوی دشمن مواجه شده است". اگر دشمن بنا داشت به مملکت ما هجمه کند آیا ما باید جاده‌های لشگرکشی دشمن را هموار کنیم؟ شما می‌گویید با تهاجمات گسترده روبرو هستید، آیا این تهاجمات ابزاری غیر از ماهواره و نرم افزارهای اجتماعی است. کاری‌ترین ابزارهای دشمن نرم‌افزارهای اجتماعی هستند. وقتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می‌گوید نرم‌افزار "واتس آپ" باید فیلتر شود، چه طور آقای وزیر ارتباطات می‌گوید این نرم‌افزار نباید به دستور رئیس جمهور فیلتر شود؟

-شما که می‌گویید تهاجمات، آیا "واتس‌آپ" ابزار تهاجم دشمن نیست؟ آقای وزیر ارتباطات می‌گوید تا زمانی که جایگزین پیدا نکنیم نمی‌توانیم آن را فیلتر کنیم. این استدلال مانند این می‌ماند که بگوییم اگر غذای سالم پیدا نکنیم باید از غذای مسوم استفاده کنیم.

-فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) نرم‌افزار جایگزین آن را طراحی می‌کنند، به آنها کمک کنید تا سریعتر به نتیجه برسند.

-رئیس جمهور در همان جلسه و در فرمایش دیگری فرمودند؛ "جوانان را باید واکسینه کنیم نه استرلیزه"، این یعنی چه؟ آیا بازگذاشتن لوله‌های آب آلوده و بعد واکسینه کردن مردم راه پیشگیری است؟ بازگذاشتن نرم افزارهایی از قبیل واتس‌آپ مانند بازگذاشتن آب آلوده بر روی مردم است!

-چرا این کارها را می‌کنید؟ وظیفه ما حمایت از دولت است اما چرا دولت این طور برخورد می‌کند؟ مگر چقدر بی‌دین وجود دارد که می‌خواهید آنها را راضی کنید؟ 700 نماز جمعه در کشور وجود دارد و میلیون‌ها نفر در آنها شرکت می‌کنند. دستیار اینها می‌گوید باید با اسرائیل بسازیم و مشاورشان می‌گوید باید هلال احمر را پایین بیاوریم و شیر و خورشید را نصب کنیم، آقای دیگری می‌گوید؛ "منظور رهبری در سال فرهنگ این نیست که زنان چهره زیبای خود را نشان ندهند و آواز خواندن تعطیل شود" شما را چه شده است؟

 

231

 

کد N272758