موحدی کرمانی: هر چه بدست آوردیم به تبعیت از ولایت بوده است

سیاسی

خطیب نماز جمعه امروز تهران تصریح کرد که هر آنچه بدست می‌آوریم نتیجه تبعیت از ولایت بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله مووحدی کرمان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان فرهنگ و اقتصاد اظهار کرد: رهبری فرمودند فرهنگ مقدم است پس فرهنگ دین مدنظر قرار گیرد و فرهنگ دوران امام باید حفظ شود و اگر در گوشه‌ای فراموش شده است باید تجدید شود.

امام جمعه موقت تهران به بیانات رهبری در جمع معلمان اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری حول سه محور ارزش علم، اهمیت تفکر و آموزش رفتار اسلامی تاکید کردند که صدا و سیما آن را پخش کرد ونیازی به تکرار آن نیست اما عرض می‌کنم هر چه بدست آوردیم به برکت تبعیت از ولایت بوده است.

موحدی کرمانی با تشکر از طرح خوب تحول اقتصادی گفت: از شخص رییس جمهور و وزیر بهداشت تشکر می کنیم؛ چرا که وزیر بهداشت فردی انقلابی و خدوم و عاشق خدمت در مناطق محروم هستند و ان شالله خداوند توفیقات این عزیز را افزون نماید.

وی افزود: در طرح تحول سلامت اقدامات خوبی صورت گرفته است، از جمله مجانی شدن زایمان طبیعی، تامین نیازهای بیماران در درون بیمارستان و کم شدن هزینه درمان که امیدواریم روز به روز پیشرفت داشته باشند و مسوولان در این زمینه موفق باشند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این‌که به عنوان خطیب جمعه به ما دستور داده شده است که امر به تقوا کنید، افزود: به وزارت ارشاد،‌ علوم و رسانه‌ها هشدار می‌دهم مبادا نظام ما برگردد به انحطاط فرهنگی و اخلاقی زمان اصلاحات، مبادا اباهه‌گری در رسانه‌ها ترویج شود و دولت ساکت و تماشاگر بماند، مبادا مبانی دینی زیر سوال روند در رسانه‌های که از بیت المال تغذیه می‌شوند، مبادا مدیرانی که در فتنه 88 نقش اساسی داشتند و ساختارشکنی کردند بکار گرفته شوند و سعی کنید رابطه شما بامراجع آسیب نبینند چون مراجع نقد جدی دارند و شما باید به نقدها توجه کنید.

وی با اشاره به این‌که دولت اعلام کرده است شیب تورم ملایم خواهد بود، گفت: درخواست می‌کنم شیب تورم را ملایم‌تر کنید و به اقشار ضعیف جامعه بیشتر توجه کنید.

وی با تاکید بر این‌که حقوق‌های کلان را بکاهید، تصریح کرد : در این مورد دولت و مجلس کار جدی کنند و به حقوق قشر ضعیف اضافه نمایند.

موحدی کرمانی با بیان این‌که از اجلاس‌ها و سمینارهای غیرضروری باید کاسته شود و یا در صورت عدم نیاز حذف گردد، خاطر نشان کرد: برگزاری سمینارهای غیرضروری بیت‌المال را می‌بلعد و آن وقت می‌گویید دست ما خالی است، از طریق اجلاس‌های غیرضروری و حقوق های کلان‌ دستتان خالی می‌شود به بودجه کشور آسیب می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه آثار شهدا در کشور اسلامی باید نمایان شود گفت: در دیوار و میدان‌ها باید عکس‌ها و خدمات شهدا پر باشد و مردمی که می‌بینند یادشان باشد که هزار شهید دادیم تا انقلاب به پیروزی رسید و با این انقلاب نمی‌شود بازی کرد.

موحدی کرمانی با تاکید بر این‌که باید مردم ضعیف را مورد توجه قرار دهیم، خاطر نشان کرد: درست است که باید برای تامین نیاز از طریق مالیات اقدام کرد، اما گاهی مالیات‌ها به بعضی اقشار ضعیف فشار می‌آورد که باید علاج شود پس باید توجه کنیم مالیات‌ها کمرشکن نباشند در این رابطه از امام علی(ع) روایت داریم که ابتدا باید کشور را احیا کرد و کشاورزی را تقویت کرد آن وقت مالیات بگیریم چون بدون آباد کردن مالیات گرفتن شهرها را خراب و انسان‌ها را هلاک می‌کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره نامگذاری سال با عنوان فرهنگ، تصریح کرد: فرهنگ اسلامی و ولایی باید مورد توجه قرار گیرد، چون آنچه کشور را از بحران‌ها نجات داده اسلام و ولایت بوده و آنچه که بینی استکبار را به خاک مالید و تا ابد خواهند مالید اسلام و ولایت است و فراموش نکنیم رهبری با کلماتی چون تهاجم فرهنگی،‌شبیه‌خون فرهنگی، جنگ نرم و رخنه فرهنگی بارها بارها به مسوولان هشدار داده‌اند.

وی با اشاره به این‌که مسئله عفاف وحجاب یکی از مسائل مهم فرهنگ اسلامی است خاطر نشان کرد: با منکر آشکار بدحجابی باید برخوردی در شان آن صورت گیرد چون براساس روایاتی اگر گناهی مخفیانه انجام شود کسی در برابر آن مسوول نیست اما اگر گناهی آشکار شد همه مسوول هستند و بدحجابی گناه آشکار است و ان شالله مسوولان در این رابطه به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه گفت: هیات ایرانی مذاکره‌کننده راهش را ادامه می‌دهد و ان شالله موفق باشد چون رهبری آنها را تایید کرده و آنها فرزندان انقلاب هستند و ما برای توفیقشان دعا می‌کنیم.

وی افزود: رهبری از روزهای اول فرمودند که خوشبین نیستم یعنی طرف مقابل ما آمریکا است و مشخص است ما دنبال چه هستیم آمریکا دنبال چه.

موحدی کرمانی با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری شاخص را سوره کافرون دانستند، تصریح کرد: ایران و آمریکا در دو مسیر متضاد هستند و نه از مواضع حق عقب می‌رویم و نه آمریکا جهان‌خوار دست از دشمن و عناد بر می‌دارد پس موضع ما حمایت از مظلومین جهان است و موضع آمریکا کشتار مردمین جهان و موضع ما منطق‌،عقل و قانون است و منطق آمریکا زور و قلدری و موضع ما رابطه عادلانه با دنیا است و آمریکا نگران توسعه روابط ما با دنیا است.و اینها نکاتی هستند که هیات ایرانی باید به آن توجه داشته باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این‌که ایران را به خاطر حکم اعدام در برخی موارد محکوم می‌کنند در حالی که خودشان هم در بعضی مواقع این حکم را دارند گفت: متاسفانه آنها با دین و کتاب آسمانی کاری ندارند اما در کتاب آسمانشان تورات آمده است اگر کسی انسانی را طوری بزند که منجر به کشته شدن وی شود باید کشته شود. هر کس انسانی را بدزود باید کشته شود.

وی افزود: در تورات آمده است اگر فردی به انسانی صدمه بزند باید همان خسارت به او وارد شود یعنی جان در عوض جان چشم در عوض چشم دندان در عوض دندان و ... .

ادامه دارد...

کد N272750