مرکل: پوتین برای کاهش تنش ها در اوکراین کاری نمی کند

روسیه,اوکراین

برلین - ایرنا - صدراعظم آلمان جمعه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه را به کم کاری در مسیر تلاش های بین المللی برای کاهش خشونت و درگیری ها در اوکراین بویژه مناطق شرقی این کشور متهم کرد.

به گزارش ایرنا، آنگلا مرکل در مصاحبه با روزنامه ˈراینیشن پشتˈ چاپ دوسلدورف گفت: متاسفانه پوتین تصمیماتی اتخاذ کرده که ناقض قوانین بین المللی است و شاهدیم که رییس جمهوری روسیه همچنان در تنش زدایی از اوضاع اوکراین کم کاری می کند.

صدراعظم آلمان همچنین با تاکید بر اهمیت ادامه تماس های دیپلماتیک برلین - مسکو با موضوع اوکراین گفت: البته برقراری این تماس ها لزوما به معنی این نیست که آلمان و روسیه درمورد تحولات اوکراین هم نظر باشند.

مرکل افزود: اقداماتی که روسیه درحال حاضر در رابطه با اوکراین انجام می دهد به سود این کشور نخواهد بود و به رغم اینکه ما بدنبال اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو نیستیم اما اگر پوتین بخواهد به سیاست ها و مواضع خود ادامه دهد ما ناگزیر از چنین تصمیمی خواهیم بود.

صدراعظم آلمان با بیان اینکه پیشرفت های واقعی در تلاش های دیپلماتیک و سیاسی می تواند مانع اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه شوند، گفت: در این رابطه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 25 می نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

اروپام** 2051** 1701**1392
کد N272588