وزیر خارجه یمن: عربستان، آمریکا، انگلیس و اردن ارتش یمن را مجهز می کنند

یمن

تهران - ایرنا - ابوبکر القربی وزیر خارجه یمن در گفت و گو با الشرق الاوسط گفت : در جریان نشست دوستان یمن که اخیرا در لندن برگزار شد کشورهای زیادی از جمله عربستان، آمریکا ، انگلیس و اردن تمایل خود را به مجهز کردن ارتش یمن به سلاح و چگونگی ارائه کمک ها در این زمینه اعلام کردند .

به گزارش ایرنا، عیدروس عبدالعزیز نویسنده این گزارش در الشرق الاوسط نوشت: تقویت شاکله ارتش یمن که وارد جنگ با نیروهای القاعده در استان های جنوبی شده به سالها وقت نیاز دارد.

القربی در این گفت و گوی تلفنی افزود: ارتش یمن در همه مناطق این کشور به بازسازی بدنه، آموزش و به روزرسانی ارتش نیاز دارد.

وی گفت: در نتیجه اقدامات خرابکارانه تروریستی از سوی سازمان القاعده به خصوص در جنوب یمن مسوولیت سنگینی بر عهده نیروهای ارتش این کشور قرار گرفته است.

القربی تاکید کرد، در کنفرانس دوستان یمن که در 29 آوریل گذشته در لندن برگزار شد ، کمیته ای برای امور امنیتی تشکیل گردید تا بر نیازهای مالی و لجستیکی دستگاه امنیتی یمن نظاره داشته باشد.

مقام یمنی اظهار داشت، مبارزه با تروریسم نیاز به استراتژی یکپارچه دارد و نمی توان تنها بر نیروی نظامی تکیه کرد .

وزیر خارجه یمن به اهمیت شروع اصلاحات گسترده اقتصادی ،اجتماعی ، آموزشی و تلاش برای حل مشکل بیکاری بین جوانان و فراهم کردن خدمات شهری و بالا بردن وضعیت معیشت مردم اشاره کرد و گفت که این اقدامات نیاز به تامین مالی فراوان دارد.

مترجمام**1408**1586
کد N272481