در گفت‌وگو با ایسنا

ایزدی: آمریکا با دادن دفتر به معارضان سوری قصد دارد از بار روانی افول آن‌ها بکاهد

سیاسی

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا با دادن دفتر نمایندگی به مخالفان سوری تلاش می‌کند از بار روانی افول قدرت آن‌ها بکاهد.

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکا با دادن دفتر نمایندگی به مخالفان سوری تلاش می‌کند از بار روانی افول قدرت آن‌ها بکاهد.

فواد ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با دادن دفتر نمایندگی دیپلماتیک به مخالفان سوریه در واشنگتن خاطرنشان کرد: دولت آمریکا اخیرا رسمی‌تر و جدی‌تر از گذشته مخالفان سوری را حمایت می‌کند اما امکان ندارد سفارت سوریه در آمریکا را در اختیار معارضان قرار بدهد زیرا دولت مستقر دمشق از اقتدار لازم برخوردار است و اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهد.

او ادامه داد: پیش روی‌های دولت سوریه معارضان این کشور را با نگرانی مواجه کرده و آن‌ها می‌ترسند که مجبور به ترک سوریه بشوند. بنابراین آمریکا با دادن دفتری دیپلماتیک به آن‌ها از بار روانی آن‌ها می‌کاهد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که نتیجه انتخابات سوریه هر چه که باشد باعث نگرانی آمریکاست، گفت: در هر صورت این انتخابات یک پیروزی برای دولت فعلی محسوب می‌شود. چه اسد انتخاب بشود و چه نشود حضور ملت می‌تواند تاییدی برای دولت فعلی باشد و اگر این حضور به انتخاب مجدد اسد منجر شود شکستی سنگین‌تر برای آمریکا محسوب می‌شود.

ایزدی خاطرنشان کرد: دادن مقر به معارضان سوری و کمک‌های تسلیحاتی اخیر در آن‌ها، اخیرا از سوی آمریکا گسترش یافته است. تمام این کمک‌ها به دلیل پیروزی دولت سوریه در میادین نظامی و پیروزی که به نظر می‌رسد در عرصه‌ی سیاسی کسب خواهند کرد صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به موضع‌گیری‌های سازمان‌های بین‌المللی و برخی کشورهای اروپایی در قبال انتخابات سوریه افزود: از آن جا که برگزاری انتخابات و حضور مردم سوریه پای صندوق‌های رای مخالف تبلیغات آن‌هاست قطعا این سازمان‌ها و کشورها نتیجه آن را نخواهند پذیرفت.

او در پایان گفت: دولت سوریه تلاش دارد کشور را از وجود گروه‌های تروریستی پاک کند و پروسه اطلاعات سیاسی که کشور به آن نیاز داشت را هم از طریق این انتخابات پیش ببرد.

انتهای پیام

کد N272431