عارف: دولت تحمل انتقادپذیری خود را بالا ببرد

تسنیم نوشت:

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه دلواپس بودن چیز با ارزشی است، گفت: دولت باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد.
محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان عصر روز گذشته در حاشیه نخستین گردهمایی شاخه جوانان این بنیاد در جمع خبرنگاران درباره دیدار با هاشمی‌رفسنجانی، روحانی و سیدحسن خمینی و تشکیل شورای رهبری اصلاحات گفت: شورای رهبری اصلاحات یک پیشنهاد است.

بخشهایی از سخنان عارف:
-آنچه به عنوان اصل مسلم می‌دانم این است که هم اصلاح‌طلبان به اجماع برسند و با یک لیست با ساز و کاری که داخل جبهه اصلاحات طراحی می‌شود در انتخابات شرکت کنند و همچنین در جبهه اصولگرایان؛ که این آرزو و راهبرد من در انتخابات است؛ حتی ائتلاف این 2 جریان اصیل را مطرح خواهم کرد اما هنوز هیچ تصمیمی در مورد چگونگی اجماع رسیدن در جبهه اصلاحات نشده است؛ قاعدتا حرف‌ها و نظراتی مطرح می‌شود تا به طور طبیعی به یک جمع‌بندی برسیم.


-شورای رهبری اصلاحات در تقابل با شورای هماهنگی اصلاحات نیست، این شورا برای من عزیز است و برایم از حقوق مساوی برخودارند و امیدوارم با تفاهم و همدلی با اصلاح‌طلبان به اجماع برسیم.

-هر جریانی حق دارد درباره هر مسئله‌ای اظهارنظر کند و دولت هم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد چرا که مردم جواب می‌دهند منتهی کسانی که دلواپس هستند بگویند 8 سال گذشته که رشد اقتصادی منفی داشتیم و حدود 700 میلیون دلار مصرف شد آیا دلواپس بودند یا خیر؟ که امیدوارم همیشه دلواپس هستند؛ چرا که دلواپسی چیز با ارزشی است.

-اطلاعی از دولت ندارم اما با روحیه‌ای که روحانی سراغ دارم بعید می‌دانم که اجازه دهد انتقاد نشود.

-انتقاد کمک می‌کند، بنده بر انتقاد حتی انتقاد غیرسازنده اصرار دارم و آن را مفید می‌دانم و اگر انتقاد غیرسازنده باشد که مردم قضاوت خواهند کرد و اگر سازنده باشد که باید به آن عمل کرد.

-شاید منظور رئیس‌جمهور این بوده که هر تشکل و گروهی به اسم خودش موضع بگیرد تا بتوان به آن جواب داد؛ البته نمی‌دانم منظور ایشان چه بوده است؟ اما خود بنده قبل از ایشان بحث شناسنامه‌دار بودن تشکل‌ها را مطرح کردم.

-انتظار داریم همه تشکل‌ها به سمت اخذ مجوز و حرکت در چارچوب اساسنامه و مرامنامه‌شان حرکت کنند که به صلاح کشور است و به نهادینه کردن دموکراسی نیز کمک می‌کند.

-دیدار خاصی با کسی نداشتم البته نسبت به بزرگان ارادت دارم و هر از چندگاهی خدمت یکدیگر می‌رسیم و خوش و بشی می‌کنیم اما دیدار خاصی برای کار خاصی نداشتم.


17231

 

کد N272231