عارف: اهانت گروهی خودسر به نوه امام جای تاسف دارد/دلواپسان هشت سال گذشته هم دلواپس بودند؟

محمد رضا عارف

رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که همگان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا دیدگاه‌های مختلف با توجه به ساز و کارهای قانونی مطرح شوند، گفت: من به خاطر اهانتی که از جانب یک گروه خودسر به نوه امام (ره) وارد شد متاسفم.

رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که همگان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا دیدگاه‌های مختلف با توجه به ساز و کارهای قانونی مطرح شوند، گفت: من به خاطر اهانتی که از جانب یک گروه خودسر به نوه امام (ره) وارد شد متاسفم.

به گزارش آفتاب به نقل از تیک، محمدرضا عارف عصر دیروز در حاشیه اولین کنگره شاخه جوانان بنیاد امور ایرانیان در جمع خبرنگاران درباره لغو سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در بروجرد گفت: جای تاسف است که یک گروه خودسر اجازه نمی‌دهد که نوه امام از طریق تریبون‌های قانونی اعلام نظر کند.

وی همچنین درباره جلسه منتقدان دولت با عنوان ما دلواپسیم عنوان کرد: هر جریانی حق اظهارنظر دارد. دولت هم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد اما دلواپسان باید پاسخ دهند که در 8 سال گذشته که رشد اقتصادی کشور منفی بوده، آیا آنها دلواپس بوده‌اند یا نه؟ به هرحال دلواپسی خوب است.

عارف همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تشکیل شورای عالی رهبری اصلاحات اظهار کرد: تشکیل این شورا یک پیشنهادی است که جدیدا مطرح شده است. من معتقدم اصلاحات و اصولگرایان باید در میان خود به یک اجماع برسند و من در آینده راهبرد ائتلاف این دو جریان را با هم مطرح می‌کنم، ولی در حال حاضر هیچ سازوکاری درباره تشکیل شورای رهبری اصلاحات تعیین نشده است. البته شورای رهبری اصلاحات در مقابل شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیست و ما به دنبال این هستیم که در میان جریان‌های اصلاح‌طلب به تفاهم و همدلی برسیم. البته من دیدار خاصی در این زمینه با بزرگان اصلاحات نداشتم.

عارف درباره آستانه نقدپذیری دولت نیز گفت: من با توجه به شناختی که از رییس جمهور دارم می‌دانم که ایشان اجازه انتقاد را می‌دهند. زیرا انتقاد حتی نوع غیرسازنده آن هم مفید است.

وی با تاکید بر اینکه « چه اشکالی دارد عده ای از نمایندگان اصولگرا که خوشفکر هم هستند جزو لیست اصلاح طلبان باشند.»، تصریح کرد: در این زمینه با آقای ناطق تعامل داریم و براساس ضوابط شفاف بحث ائتلاف را مطرح کرده ایم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 92 گفت: برنامه ریزی راهبردی بنیاد امید ایرانیان، ریاست جمهوری 1400 است و نه سال 96 و این مهم با توفیق در انتخابات مجلس میسر است.

عارف در پایان درباره ایجاد دفاتر بنیاد امید ایرانیان در سایر استان‌ها نیز گفت: ما با توجه به توانایی و امکانات خود، به تدریج در همه استان‌ها دفاتر خود را تاسیس می‌کنیم.
کد N272201