پژمانفر: زوج‌های جوان یاور یکدیگر در بندگی خدا باشند

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهارت‌های زندگی مشترک در دوران دانشجویی گفت: اگر نگاهتان به همسر به منزله یاوری در مسیر بندگی خدا باشد، منیّت‌ها و خودخواهی‌ها که منشا بسیاری از اختلافات است، در زندگی به وجود نخواهد آمد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر عصر روز گذشته، 18 اردیبهشت ماه، در مراسم ازدواج دانشجویی «پیوند آسمانی» در حرم مطهر امام رضا(ع) با اشاره به روزهای نخستین زندگی مشترک حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: آن بزرگواران در آغاز زندگی مشترک خود به منزلی که برای آنان مهیا شده بود، رفتند؛ اندکی بعد که پیامبر گرامی اسلام(ص) برای به دیدار ایشان رفتند، از حضرت علی(ع) پرسیدند «زهرا را چگونه یافتی؟» و آن حضرت پاسخ دادند «کمک مناسبی برای اطاعت خدا».

وی افزود: اگر انسان این نوع نگاه نسبت به همسر را در وجود خود رشد دهد، دیگر منیت‌ها و خودخواهی‌ها که منشا بسیاری اختلافات است، در زندگی به وجود نخواهد آمد.

پژمانفر با بیان اینکه «خداوند متعال از این که زن و مرد در انجام برخی از امور عبادی و غیرعبادی با یکدیگر مشارکت کنند، خرسند می شود» اظهار کرد: ازدواج به معنای دستیابی به حس اتحاد و یکی شدن است و باید بنا بر یکی شدن در زندگی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به زوج‌های دانشجو تاکید کرد: هنگامی که ازدواج کردید، با یکدیگر یکی شده‌اید و امروز که زندگی مشترک را تشکیل داده‌اید، دیگر نباید به یکدیگر پشت پا بزنید.

وی با اشاره به مضمون سخن رسول گرامی اسلام(ص) که «زن و مرد همانند دو دست در یک پیکر هستند» افزود: طبعا انتظار می‌رود اگر یکی از این دو دست دارای مشکل و غبارآلودگی شد، آن دست دیگر در غبارزدایی و شستشوی دست دیگر کمک کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید لزوم برقراری صمیمیت، انس، محبت و مودت در میان زوجین، خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام خود توصیه کرده‌اند، نگذارید گره‌های کوچک زندگی شما را تلخ کند.

انتهای پیام

کد N272180