صلح خاورمیانه، محور دیدار عباس و سوزان رایس در رام الله

فلسطين

محمود عباس با مشاور امنیت ملی آمریکا در رام الله دیدار و با وی درخصوص مذاکرات صلح خاورمیانه بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در رام الله دیدار کرد.

نبیل ابو ردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگویی مطبوعاتی درخصوص این دیدار گفت: دو طرف در این دیدار درخصوص روند صلح خاورمیانه و اقدامات اسرائیل بحث و گفتگو کردند.

این مقام فلسطینی عنوان داشت: محمود عباس در این دیدار بر لزوم آزادی اسیرانی که قبل از معاهده اسلو بازداشت شدند، تاکید کرد.

ابوردینه افزود: سوزان رایس نیز در این دیدار درخصوص چگونگی از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه میان طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی گفتگو کرد.

وی خاطرنشان کرد: محمود عباس در این دیدار شهرک‌سازی‌های اسرائیل را اقدامی غیر قانونی دانست و بر پایان دادن به شهرک‌سازی‌ها تاکید و اعلام کرد که طرف فلسطینی به مذاکرات جدی که به تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس شرقی بینجامد، پایبند است.

ابوردینه ادامه داد: عباس همچنین تاکید کرد که هدف فلسطین یکپارچه سازی و متحد کردن خاک و ملت خود از طریق اجرای توافق آشتی با حماس و تشکیل دولت تکنوکرات است.

انتهای پیام

کد N272155