عضو کمیسیون اجتماعی: نظام بانکی ما نیازمند اصلاح است

سیاسی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با سیستم بانکی کنونی نباید انتظار رونق تولید و اقتصاد را داشت.

عباس قائدرحمت در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: ساختار بانکی ایران، نظام مناسبی برای تولید کننده نیست چراکه در صورت پرداخت وام، سود کلانی از آنها دریافت می‌‎کنند.

وی با اشاره به اینکه چنین سیستم بانکی قطعاً نیازمند تجدیدنظر است، اظهار کرد: این شیوه بانکی روش مناسبی برای کمک به اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری نیست و تولیدکنندگان را در آینده نزدیک با مشکل مواجه خواهد کرد.

قائدرحمت ادامه داد: با این سیستم بانکی نباید انتظار رونق تولید و اقتصاد کشور را داشت چرا که چنین روندی ضد تولید و اشتغال است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه مطابق قانون هدفمندسازی یارانه‎ها می‎بایست از تولیدکنندگان حمایت کرد، یادآور شد: باید به سمت اصلاح نظام بانکداری اسلامی در کشور پیش رفت و روند فعلی که حاکم بر نظام بانکی ما شده را به درستی و در جهت سوق دادن این سرمایه‎ها به سمت تولید و اشتغال اصلاح کرد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی برای تغییر رویکرد و برنامه‎های سیستم بانکی برنامه‎های متعددی را در دستور کار دارد تا وضعیت بهتری برای جامعه رقم بخورد.

انتهای پیام

کد N272019

خواندنی از سراسر وب