۰

عضو کمیسیون اجتماعی: نظام بانکی ما نیازمند اصلاح است

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با سیستم بانکی کنونی نباید انتظار رونق تولید و اقتصاد را داشت.

عباس قائدرحمت در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: ساختار بانکی ایران، نظام مناسبی برای تولید کننده نیست چراکه در صورت پرداخت وام، سود کلانی از آنها دریافت می‌‎کنند.

وی با اشاره به اینکه چنین سیستم بانکی قطعاً نیازمند تجدیدنظر است، اظهار کرد: این شیوه بانکی روش مناسبی برای کمک به اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری نیست و تولیدکنندگان را در آینده نزدیک با مشکل مواجه خواهد کرد.

قائدرحمت ادامه داد: با این سیستم بانکی نباید انتظار رونق تولید و اقتصاد کشور را داشت چرا که چنین روندی ضد تولید و اشتغال است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه مطابق قانون هدفمندسازی یارانه‎ها می‎بایست از تولیدکنندگان حمایت کرد، یادآور شد: باید به سمت اصلاح نظام بانکداری اسلامی در کشور پیش رفت و روند فعلی که حاکم بر نظام بانکی ما شده را به درستی و در جهت سوق دادن این سرمایه‎ها به سمت تولید و اشتغال اصلاح کرد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی برای تغییر رویکرد و برنامه‎های سیستم بانکی برنامه‎های متعددی را در دستور کار دارد تا وضعیت بهتری برای جامعه رقم بخورد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.