استقرار ناوشکن در آب های انگلیس برای ردیابی ناو هواپیمابر روسیه

روسیه,ناوشکن

تهران - ایرنا - انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که یک ناوشکن را برای ردیابی ناو هواپیمابر روسیه که در نزدیکی آب های ساحلی این کشور حرکت می کند، مستقر کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، سخنگوی وزارت دفاع انگلیس گفت که ناوشکن ˈاچ ام اس دراگونˈ در پاسخ به نزدیک شدن ناو هواپیمابر ˈآدمیرال کوزنتسوفˈ روسیه، در آب های این کشور فعال شده است.

ناو هواپیمابر روسیه قادر به حمل 26 جنگنده با بال ثابت و 24 بالگرد است.

سخنگوی نیروی دریایی روسیه ماه گذشته اعلام کرد که این ناو ماموریت خود در دریای مدیترانه را تکمیل کرده و در راه بازگشت به پایگاه اش در شمال غربی روسیه است.

در همین حال، ناوشکن اچ ام اس دراگون انگلیس که یک ناوشکن مدرن دفاع هوایی است، ماه گذشته در شرایط مشابهی مستقر شد تا یک ناو جنگی روسی دیگر را ردیابی کند.

جت های جنگنده انگلیس ماه گذشته نیز برای بیرون راندن هواپیماهای نظامی روسیه که در نزدیکی حریم هوایی این کشور در حوالی ساحل اسکاتلند پرواز می کردند، به پرواز درآمدند.

ˈفیلیپ هاموندˈ وزیر دفاع انگلیس اعلام کرده که وقایع اخیر در اوکراین بر سطح آگاهی فعالیت نظامی روسیه افزوده و حال آن که ارتش انگلیس از دیرباز به طور معمول سد راه هواپیماها و کشتی های جنگی روسی شده و آنها را شناسایی و اسکورت کرده است.

مترجمام**9109** 1917
کد N271792