نماینده مجلس: سیاست های مالی و گمرکی با تولید هماهنگ شود

شرکتهای برتر,منطقه اذربایجان

تبریز - ایرنا - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های مالی و گمرکی باید در مسیر رونق تولید ملی و رشد اقتصاد کشور با تولید هماهنگ باشد.

ˈ رضا رحمانیˈ، پنجشنبه در دومین همایش معرفی شرکت های برتر منطقه آذربایجان فعالیت در مسیر رونق تولید را ارزشمند دانست و افزود: امروز وظیفه سربازان عرصه تولید در برابر تهاجم اقتصادی، جهاد اقتصادی است.

وی راهبرد اصلی اقتصاد مقاومتی را حمایت از تولید دانست و اظهار کرد: مجلس با تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار بستر لازم را فراهم کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خانه ملت با اعلام اینکه در قانون بودجه امسال ظرفیت های خوبی برای رونق تولید ایجاد شده است، گفت: افزایش سالانه منابع صندوق توسعه ملی و مجوز استفاده از 35 هزار میلیارد ریال منابع فاینانس در سالجاری از جمله این ظرفیت ها است.

وی با اشاره به بیکاری 50 درصد از فارغ التحصیلان کشور گفت: برای حل معضل بیکاری فضای غالب کشور برای تولیدی باشد.

رحمانی تولید را نیازمند سرمایه گذاری و سرمایه گذاری را نیازمند امنیت دانست و بر توجه به شرکت های دانش بنیان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد غیرنفتی تاکید کرد.

وی تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه را نیازمند برنامه راهبردی دانست و افزود: با هم افزایی نیروها و هماهنگی بخش های دولتی و خصوصی، مسیر توسعه هموار می شود.

در این دوره از طرح رتبه بندی شرکت های برتر منطقه آذربایجان 150 شرکت از چهار استان آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل در فهرست نهایی ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفته و از میان آنها به 14 شرکت برتر تندیس همایش تعلق گرفت.

587/7232/ 1495
کد N271769