عارف:

پاسداری از دستاوردهای حماسه سیاسی جز از مسیر قانونی و مدنی محقق نخواهد شد

سیاست داخلی

امید و اعتماد مردم و خود باوری جوانان، مهمترین و حیاتی ترین سرمایه امروز است تا عقلانیت و تدبیر دوباره ریشه دواند و فرصت اثر گذاری یابد.

رییس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد:پاسداری از این دستاوردها و توسعه سرمایه اجتماعی جز از طریق ایجاد مشارکت جدی جوانان و نظارت و حضور آنان درامور، میسر نخواهد بود و این مهم جز از مسیرهای شناخته شده قانونی و مدنی محقق نخواهد شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن پیام محمد رضا عارف به اولین گردهمایی شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان در ادامه می آید:

برگزاری اولین گرد همایی جوانان بنیاد امید ایرانیان و همچنین میلاد باسعادت نهمین امام معصوم(حضرت جواد الائمه) راتبریک می گویم و امیدوارم از فیوضات ماه عزیز رجب حداکثر بهره را ببرید.

عنایات خداوند بزرگ همواره پشتوانه تلاش و همت شما جوانان عزیزاست به ویژه هر زمان که برای هموار تر شدن مسیر رشد کشورمان،منادی امید و اصلاح شده اید. یکی از جلوه های این عنایت خداوندی و همت شما جوانان , حضور تحسین برانگیز و تلاش امید آفرین شما در تحقق حماسه سیاسی سال 92بود که بی شک نقطه عطفی روشن برای تاریخ کشورمان قرار گرفت.

متاسفانه سالهای گذشته دو چراغ روشنی بخش جامعه و کشورمان رو به زوال و نحیفی رفته بود. اول؛ چراغ خرد ورزی و تدبیر در بخشی از بدنه اجرایی کشور و دوم؛ چراغ امید در جامعه و در بین فعالین اجتماعی و جوانان. من به عنوان معلمی کوچک، قدردان نقش آفرینی تاریخی شما جوانان هستم که فراتر و پیش رو تر از فعالان سیاسی, زمینه ساز حماسه تاریخی 24 خرداد شدید.

همانطور که شما جوانان و دانشجویان روزها وماههای قبل از 24 خرداد 92 ضرورت بازگشت این روشنی ها را درک کردید و فعالانه برای بازگشت امید و عقلانیت تلاش نمودید، امروز هم وظیفه دارید از دستاوردهای ارزشمند آن پاسداری کنید. امید و اعتماد مردم و خود باوری جوانان، مهمترین و حیاتی ترین سرمایه امروز است تا عقلانیت و تدبیر دوباره ریشه دواند و فرصت اثر گذاری یابد.

انجام این وظیفه یعنی پاسداری از این دستاوردها و توسعه سرمایه اجتماعی جز از طریق ایجاد مشارکت جدی جوانان و نظارت و حضور آنان درامور، میسر نخواهد بود و این مهم جز از مسیرهای شناخته شده قانونی ومدنی محقق نخواهد شد. لذا معتقدم ساز و کار مناسب وضروری برای تحقق این هدف، توسعه نهادهای مدنی و احزاب و کادر سازی برای حضور نسل سوم انقلاب اسلامی در به دست گرفتن جریان مدیریتی و اجرایی کشور است.

ضمن آنکه امیدوارم امکان فعالیت و اثر بخشی برای همه نهادهای مردمی و احزاب فراهم شود و موانع ومشکلاتی که در سالهای گذشته پیش روی فعالیت برخی از احزاب و تشکلهای مردمی به وجود آمده است مرتفع گردد، شاهد توسعه فعالیتها و اثربخشی روز افزون فعالیتهای تشکیلاتی شما جوانان مسئولیت پذیر باشیم.

شخصا معتقدم که اصلی ترین راه ارتقای جامعه و رسیدن به پیشرفت و توسعه مورد نظر در اسناد بالادستی کشور، مشارکت جدی جوانان و توسعه نهادهای غیر دولتی و حضور احزاب قدرتمند و مرتبط با توده های مردم است. از این رو، عزم شما عزیزان در تشکیل، توسعه و استمرار شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان تلاشی ستودنی و البته ضروری است. قطعا ضمن آنکه نقش آگاهی رسان و ارتباط با توده های مردم وحفظ امید و اعتماد ایشان را برعهده خواهیدداشت، شناسایی و پیگیری مطالبات مردم را نیز وجه همت خود قرار خواهید داد در این راه من نیز به عنوان یک معلم و عضوی از دریای خروشان مردم و جریان اصیل اصلاح طلبی، همراه شما خواهم بود.

ارادتمند، محمدرضا عارف

18 اردیبهشت 93

کد N271756