آلمان: از لحن سازنده پوتین درباره اوکراین استقبال می کنیم

روسیه,اوکراین

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه آلمان روز پنجشنبه از آنچه که لحن سازنده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره اوکراین نامید، استقبال کرد.

به گزارش رویترز از برلین ، فرانک والتر اشتان مایر در بیانیه ای گفت: ما در برهه ای حیاتی قرار داریم. هر چند اوضاع اوکراین بحرانی است اما فرصتی برای توقف روند تشدید خشونت ها از مسیر دیپلماسی وجود دارد .

وی افزود: من از لحن سازنده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از دیدار او با رییس سازمان امنیت و همکاری اروپا استقبال می کنم.

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد: آنچه در مسکو مورد بحث قرار گرفت اکنون فورا به مرحله عمل درآید.

بر اساس این گزارش ، درخواست روز چهارشنبه پوتین از جدایی طلبان شرق اوکراین برای تعویق همه پرسی روز یکشنبه ، به عنوان اولین نشانه پیشرفت احتمالی در بدترین بحران بین روسیه و غرب از زمان جنگ جهانی تا کنون، ارزیابی شده است.

با این حال ، اشتاین مایر روز پنجشنبه همچنین در مراسمی در برلین گفت که اوضاع در شرق اوکراین بطور فزاینده ای در حال متکی شدن به نیرو و توان خاص خود است.

وی افزود: به نظر می رسد که برخی از گروههای جدایی طلب اوکراین نه به مسکو گوش می دهند و نه به کی یف، و این امر احتمالا برخی افراد در مسکو را به فکر واداشته است.

وزیر خارجه آلمان همچنین گفت که تمام تلاش ها باید معطوف به تضمین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در روز 25 مه (4 خرداد) باشد.

مترجمام**1078** 1917
کد N271740