ویلیام برنز: روسیه در مورد اوکراین در مسیر خطرناکی پیش می رود

روسیه,ویلیام برنز

تهران - ایرنا - ˈویلیام برنزˈ معاون وزیر امور خارجه آمریکا روزپنجشنبه اعلام کرد که روسیه در ارتباط با اوکراین در ˈمسیر خطرناک و غیرمسوولانه ایˈ پیش می رود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از آستانه، برنز همچنین اظهارکرد که واشنگتن و شرکایش فشار بر روسیه را به طور پیوسته افزایش خواهند داد تا زمانی که این کشور روش خود را تغییر دهد.

برنز پس از دیدار و گفت و گو با ˈنورسلطان نظربایفˈ رییس جمهوری قزاقستان در شهر آستانه پایتخت این کشور، به خبرنگاران گفت که اوضاع در اوکراین ˈبسیار تحریک پذیرˈ است.

وی افزود: ما درصدد رویارویی با روسیه نیستیم، اما تا زمانی که مسکو در مسیر خطرناک و غیرمسوولانه کنونی پیش رود، ما با همکاری شرکای بین المللی مان به اعمال فشار متقابل پیوسته و فزاینده ای ادامه خواهیم داد.

برنز در مورد چشم انداز رفع بحران در اوکراین پس از اتخاذ موضع به ظاهر نرم تری از طرف ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه، اظهارکرد: پاسخ کوتاه این است ؛خواهیم دید.

اخبار روز گذشته درحالی ازعقب نشینی نیروهای روسی ازمرزهای اوکراین ودرخواست پوتین برای تعویق رفراندوم درمناطق شرقی آن کشور، حکایت داشت که آمریکا اعلام کرد هنوز نشانه ای از این عقب نشینی دیده نمی شود.

درهمین حال، رییس جمهوری روسیه خواستار توقف عملیات نظامی نیروهای اوکراینی در استان های شرقی این کشور شده است.

مترجمام**9109**536
کد N271627