نایب رییس مجلس ایالت ˈخیبر پختونخواˈی پاکستان اعلام کرد/

دولت پاکستان خواستار گسترش همکاریها با ایران است

ایران,همکاری

اسلام آباد - ایرنا - نایب رییس مجلس (پارلمان) ایالت ˈخیبرپختونخواˈی پاکستان گفت: دولت فدرال اسلام آباد و مقامات ایالتی خیبر , خواستار تحکیم روابط با ایران و گسترش همکاری ها با استان های همجوار این کشور هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از بخش رسانه سرکنسولگری کشورمان ، ˈامتیاز شاهد قریشیˈ روز پنجشنبه در دیدار با ˈحسن درویش وندˈ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ˈپیشاورˈ افزود:

ما ارتقا و گسترش همکاریها با دولت ایران را بسیار حائز اهمیت دانسته و دولت های فدرال (مرکزی) و ایالت خیبر در راستای توسعه همکاری های با ایران تلاش می کنند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از مواضع مشترک و همگرایی موثری در امور منطقه ای و بین المللی وهمچنین دارای ویژگی های مشترک تاریخی، مذهبی، دینی و فرهنگی می باشند.

امتیاز قریشی با تاکید بر نیاز به گسترش رفت و آمد هیات های سیاسی و اقتصادی میان ایران و پاکستان گفت: دولت ایالت خیبرپختونخوای پاکستان خواهان ترویج همکاری ها در بخش های تجاری با استان های صنعتی و همجوار در ایران است.

وی افزود: افزایش سفرهای مقامات ایران و پاکستان به کشورهای یکدیگر به درک بیشتر مواضع دوسویه و همچین به هم افزایی میان مقامات و نمایندگان مجالس ملی دو کشور کمک فراوانی می کند.

نایب رییس مجلس ایالت خیبرپختونخوای پاکستان و سرکنسول کشورمان جهت تشکیل گروه مشترک کاری نمایندگان مجلس دو طرف ازجمله نمایندگان استانهای همجوار ایران در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ایالت خیبر در مجلس ملی و ایالتی این کشور با هدف گسترش روابط دوجانبه و افزایش سفر هیات های پاکستان و ایران به توافق رسیدند.

سرکنسول ایران در پیشاور نیز با اشاره به روابط دیرینه و برادرانه دو کشور و تمایل دولت های تهران و اسلام آباد برای گسترش این تعاملات گفت: ایران از تجربه های بزرگی در بخش انرژی، نفت وگاز، زیرساخت ها و احداث سد برخوردار بوده و آماده است تخصص خود را جهت پیشرفت و توسعه پاکستان با دولت این کشور به اشتراک بگذارد.

حسن درویش وند تاکید کرد: همکاری ایران و پاکستان در بخش های مختلف و تبادل هیات؛ به تقویت روابط میان مردم دو کشور و ارتقای همکاری ها برای رفع مسائل کمک می کند.

آساق ** 1095 ** 1917
کد N271612