رویتزر گزارش داد: اسراییلی ها خوشحال می شوند مذاکرات ایران و قدرتهای جهانی به توافق نهایی نرسد

تسنیم نوشت:

یک مقام صهیونیستی به خبرگزاری رویترز گفت: مطمئنا اسرائیل خوشحال خواهد شد در صورتی که ایران و کشوهای گروه ۱+۵ در پایان ۶ ماه اول به توافق جامعی در موضوع هسته ای دست پیدا نکنند.

به نقل از رویترز؛ رژیم صهیونیستی تاکید دارد که قدرتهای جهانی نباید در توافق جامع هسته ای به ایران اجازه قابلیت غنی سازی را دهند.
این در حالی است که این درخواست اسرائیل منجر به افزایش اختلافات با دولت آمریکا شده است. سفر سوزان رایس مشاور امنیت ملی باراک اوباما به سرزمین های اشغالی به همراه برخی از مقامات ارشد این کشور از جمله وندی شرمن؛ مذاکره کننده ارشد هسته ای آمریکا به همین منظور صورت گرفته است.

توافق موقت هسته ای ژنو نشان داد آمریکا و دیگر کشورها در توافق نهایی اجازه غنی سازی در سطح پایین را به ایران می دهند.
یک مقام اسرائیلی در حین سفر سوزان رایس به رویترز گفت: ما با غنی سازی موافقت نمی کنیم.
او گفت: خوشحال خواهیم شد 20 جولای (پایان 6 ماهه اول توافق ژنو) بدون دستیابی به توافقی بگذرد. او همچنین ابراز نگرانی کرده است که دولت اوباما به خاطر احتمال پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات میاندوره کنگره آمریکا در 6 ماهه اول توافق ژنو موضوع را حل و فصل کنند.

مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 هفته آینده در وین برای آغاز تدوین پیش نویس توافق نهایی از سر گرفته می شود و در همین زمینه مقامات روسیه از احتمال دستیابی به توافق در برخی موارد در این دور از مذاکرات خبر دادند.


23231

 

 

کد N271354