۰

روایت اشرف بروجردی از ماجرای برنامه دانشگاه بروجرد: پای نماینده شهر در میان است

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایسنا نوشت:

اشرف بروجردی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام حسن خمینی در دانشگاه بروجرد نتوانستند سخنرانی کنند، گفت: اگر قرار بر این است عده‌ای معدود که چهره‌های ناشناخته‌ هم از نظر حاکمیت نیستند و حاکمیت کاملا آنها را می‌شناسد بتوانند تصمیم‌گیر اول برای مدیران ارشد نظام باشند، این فاجعه است.

او گفت: به طوری که استاندار که بالاترین مقام یک استان است رسما اعلام می‌کند که من نمی‌توانم امنیت این مجموعه را تامین کنم و این فاجعه است. در واقع اگر قرار باشد شخصی که مسئولیتی را پذیرفته برای اینکه امنیت منطقه را متقبل شود و توسعه را به آنجا ببرد، نتواند از پس عده‌ای افراد معدود برآید بهتر است از مسئولیت خود کنار رفته و این مسئولیت را به کسانی بسپارد که توانایی و ظرفیت را دارند.

بخشهایی از سخنان بروجردی:

-ایشان (حسن خمینی) که نمی‌خواستند میتینگ سیاسی راه‌اندازی کنند که این برخورد صورت بگیرد و من به عنوان کسی که متعلق به آن منطقه هستم احساس شرم می‌کنم که چنین اتفاقی رخ دهد و مردم هیچ واکنش و حرکتی از خود نشان ندهند.

-نمایندگان هم باید جواب دهند،‌ نمایندگانی که نتوانند مردم شهر را نمایندگی کنند و جواب مردم را دهند تا جایی که در برابر این رفتار سکوت کنند به نظر من برای آنها بسیار سرافکندگی است و بهتر است که این افراد به خودشان اجازه ندهند که دیگر خود را نماینده بدانند که آنها نماینده شهر بروجرد هستند.

 - در ابتدا رئیس دانشگاه بروجرد تصمیم می‌گیرد در ارتباط با نگرش فقهی حضرت امام (ره) همایشی را برگزار کند که در یک سخنرانی  اعلام می‌کند همواره دیدگاه‌های امام(ره) در عرصه سیاست و حکومتداری تشریح می‌شده اما دیدگاه‌های فقهی جای بحث چندانی نداشته است و جا دارد که دانشگاه آیت‌الله بروجردی چنین فضایی را فراهم کند که هم منسوبین امام(ره) دیدگاه‌های فقهی امام را تشریح و تبیین کنند.

-بنابراین برای برگزاری چنین همایشی با یکسری از آقایان از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی برای سخنرانی صحبت‌ می‌کنند اما آنها استنکاف می‌کنند و می‌گویند که از نظر جسمی توانایی نداشته و نمی‌توانند بیایند. نهایتا آقای دری نجف‌آبادی امام جمعه شهر اراک و حاج حسن آقا توافق می‌کنند و قرار بر این می‌شود که این دو بزرگوار سخنرانی کرده و دیدگاه‌های فقهی امام(ره) را تبیین کنند.

-بنابراین وقتی برنامه هماهنگ می‌شود و پس از نصب بنر و اعلام عمومی که چنین همایشی برگزار خواهد شد، چند نفری در بروجرد وجود دارند که برخی از آن‌ها طلبه هم هستند آغاز به سنگ اندازی می‌کنند و ابتدا با بیانیه و شب‌نامه سعی دارند که مانع از برگزاری همایش شوند و بعد این افراد با مراجعه به فرمانداری با فرماندار مذاکره کرده و فرماندار به آنها می‌گوید که وظیفه ما تامین امنیت است اما آنها می‌گویند چون حاج حسن آقا می‌خواهند بیایند این برنامه‌ای است که در راستای موضوع فتنه و حمایت از فتنه و ... است.

-نهایتا فرماندار نیز به استانداری رفته و پس از مشورت با استاندار آقای استاندار اعلام می‌کند که شورای تامین تشکیل شود و شورای تامین تصمیم می‌گیرد که این مراسم را برگزار نکند و تحت این عنوان که اگر برگزار شود مستلزم این است که درگیری به وجود آمده و اهانت به ایشان شود لذا به قم رفته و این موضوع را با حجت‌الاسلام و المسلمین حسن خمینی در میان می‌گذارند و با این صراحت می‌گویند که ما نمی‌توانیم امنیت شما را تامین کنیم. در نتیجه حجت‌الاسلام و المسلمین حسن خمینی نیز می‌گویند که من بدون دعوت نیامده‌ام و من به کسی که از من دعوت کرده تعهد اخلاقی دارم یعنی رئیس دانشگاه پس می‌آیم.

-استاندار وقتی این موضوع را متوجه می‌شوند رئیس دانشگاه را خواسته و به وی می‌گوید که من هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرم تمام مسئولیت برنامه بر عهده خود شما است از جمله تامین امنیت. در واقع رئیس دانشگاه هم متوجه می‌شود که اگر چنین اتفاقی بیفتد و خدایی نکرده اهانت به بیت امام خمینی(ره) شود از این موضوع استنکاف کرده و نهایتا اعلام می‌کند که شما که استاندار هستید این موضوع را اعلام می‌کنید من چه حرفی می‌توانم داشته باشم و علیرغم اینکه هزینه زیادی کرده‌ام حاضرم مساله را منتفی اعلام کنم.

-پس از همه این اتفاقات رئیس دانشگاه نیز نهایتا به قم رفته و از حاج حسن آقا عذرخواهی کرده و اعلام انصراف از برگزاری همایش می‌کند.

-نماینده دوم شهر نیز متاسفانه با تیم تخریب همراهی کرده. وی نامه‌ای را برای استاندار نوشته و با صراحت از وی خواسته که برنامه را لغو کند و این هم خوب است که مردم بشناسند که نماینده‌شان چه کسی است و چگونه عمل می‌کند. البته آقای علاءالدین بروجردی از برگزاری همایش حمایت نکرده و این انتقاد به وی وارد است علیرغم اینکه مخالفتی هم نداشته است، اما چون حمایت جدی‌ نکرده این نقطه ضعف برای یک نماینده است.

 

23231

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.