مالکی همچنان پیشتاز است/ دولت قانون تا کنون 100 کرسی پارلمان را به دست آورده است

خبرگزاری تسنیم نوشت:

براساس اطلاعات به دست آمده از سوی منابع آگاه فهرست "دولت قانون"، این فهرست تاکنون ۱۰۰ کرسی پارلمان آینده عراق را به دست آورده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الاخبار؛ علی الشلاه نماینده پارلمان و از رهبران فهرست "دولت قانون" امروز اعلام کرد: تا دیروز و براساس آخرین شمارش آرای صورت گرفته گروه فهرست دولت قانون موفق شده است 100 کرسی پارلمان آینده این کشور را از آن خود سازد.
وی در این باره گفت: از این رو به جرات می توان گفت از این لحظه به بعد مسند نخست وزیری عراق از ان فهرست دولت قانون است.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: از این رو من از فهرست کردهای عراقی دعوت می کنم با فهرست دولت قانون ائتلاف کنند و از این طریق مسند ریاست جمهوری عراق را برای خود به صورت تضمینی حفظ کنند.
این مسئول فهرست دولت قانون در ادامه گفت: از این پس می توانیم به جرات بگوییم در پارلمان آینده برای تصویب قوانین و خواسته های دولت با مشکل و موانعی رو به رو نخواهیم بود، چرا که 100 کرسی حداقل از کرسی های پارلمان آینده از آن فهرست ماست.
وی در این باره و درخصوص ائتلاف فهرست دولت قانون با فهرست کردهای عراق گفت: ما به خوبی می دانیم کردهای عراقی ائتلاف با دولت قانون را برای خود بسیار بهتر از ائتلاف با گروه های سنی می دانند از این رو ما از انها می‌خواهیم برای ائتلاف با فهرست دولت قانون اعلام آمادگی کنند.

4949

 

کد N271331