رسانه های روس: اروپا بر اثر تحریم روسیه خسارات سنگینی متحمل می شود

اروپا,تحریم

مسکو - ایرنا - رسانه های روسیه روز پنجشنبه در گزارشی های خود تاکید کردند که کشورهای اروپایی از تحریم ˈضدروسیˈ به اصرار آمریکا برای مجازات مسکو به دلیل مواضع آن در قبال مساله اوکراین، خسارات سنگینی متحمل می شوند.

به گزارش ایرنا، روزنامه اینترنتی روسی ˈپیارگازتاˈ در گزارش خود در این باره با اشاره به وعده آمریکا به کشورهای اروپایی مبنی بر تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر تحریم های ضدروسی بر اقتصاد این قاره نوشت: اما بسیاری از شرکت های اروپایی از هم اکنون به زیانهای سنگین ناشی از این تحریم ها اشاره می کنند.

به گزارش این روزنامه روسی، زیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تحریم روسیه به میلیاردها دلار می رسد و بعید است که آمریکا بتواند مانع این روند شود.

در این گزارش آمده است: شرکت داروسازی ˈریشتر گدئونˈ مجارستان از جمله شرکت هایی است که از تحریم روسیه ضربه خورده است.

به گفته ˈاریک بوگشˈ مدیر عامل این شرکت مجارستانی، زیانهای ناشی از تحریم روسیه به بیش از 30 میلیون دلار می رسد و ممکن است تا پایان سال شش درصد کل درآمد این شرکت را شامل شود.

در ادامه گزارش پیارگازتا به زیان گروه بانکی فرانسوی ˈسوسایته گنرالهˈ بر اثر تحریم روسیه اشاره شده است.

به گزارش رسانه روسی، این گروه بانکی در سه ماهه نخست سال جاری بر اثر کاهش ارزش سهام و دارایی های شرکت های روسی 525 میلیون یورو زیان دیده است.

ˈفدرال پرسˈ تارنمای دیگر روسی نیز در گزارش خود در مورد تبعات تحریم روسیه برای اروپا نوشت: خسارات ناشی از تحریم روسیه برای اقتصاد اروپا سنگین است و برخی کشورهای آسیب پذیر اروپایی از آن بیش از دیگران ضربه می خورند.

در این گزارش با اشاره به اظهارات اخیر ˈدیوید کوئنˈ معاون وزیر دارایی آمریکا که به اتحادیه اروپا وعده مساعدت برای جلوگیری از خسارات ناشی از تحریم روسیه داد، گفته شده است: بعید به نظر می رسد وعده آمریکایی به اقتصاد اروپا، کمک کند.

به گزارش فدرال پرس، آلمان بیش از دیگر کشورهای اروپایی با تحریم اقتصادی روسیه مخالف است.

در گزارش این رسانه روسی اضافه شده است: دولت آلمان با روسیه مشارکت اقتصادی گسترده ای دارد و بسیاری از شرکت های آلمانی ، روسیه را شریک اقتصادی عمده خود می دانند.

خبرگزاری ˈریانووستیˈ هم خبر داد که آمریکا برای تنظیم بسته جدید تحریم ها علیه روسیه تلاش می کند.

در این گزارش آمده است: این تحریم ها در هفته های آینده تنظیم خواهد شد و در صورتی که روسیه در مساله اوکراین تغییر موضع ندهد، تحریم های جدید علیه آن اعمال خواهد شد.

به گزارش رسانه روسی، دیوید کوئن معاون وزیر دارایی آمریکا برای این منظور به اروپا سفر کرده است.

کوئن به اتحادیه اروپا وعده داده که بسته جدید تحریم ها علیه روسیه به صورتی تنظیم می شود که کشورهای اروپایی کمترین زیان را متحمل شوند.

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا در دو ماه اخیر برای مجازات روسیه به دلیل مواضع این کشور در مساله اوکراین، دو بسته تحریم علیه این کشور وضع کرده اند.

اروپام/2242**518**1651
کد N271273