عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: اعتبارات انسداد مرزها به خوبی پیش بینی شده است

مرز

مشهد - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات مربوط به انسداد مرزها در قانون امسال بودجه کل کشور به خوبی پیش بینی شده است

حجت الاسلام والمسلمین ˈحسین سبحانی نیاˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این چارچوب لازم است برنامه ریزی و هدفگذاری صحیح در تخصیص و صرف این اعتبارات صورت گیرد.

وی ادامه داد: تمرکز تخصیص اعتبارات و اقدامات مربوط به انسداد مرزها باید بیشتر در مرزهای شرقی باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حساسیت و اهمیت بالای مرزهای شرقی کشور گفت: مرزهای شرقی به مراتب آسیب پذیرتر از سایر مرزها محسوب می شوند لذا دستگاههای مسوول و متولی لازم است متناسب با نیاز هر منطقه اقدام به تخصیص اعتبار نمایند.

سبحانی نیا با اشاره به بازدید اخیر هیاتی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مرزهای شرق کشور افزود: گزارش این بازدید به زودی در کمیسیون مطرح می شود و تلاش داریم تا با این بررسی نقاط ضعف احتمالی را در تامین امنیت و انسداد مرزها شناسایی و برطرف نماییم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مرزهای شرقی به واسطه مساله قاچاق کالا، مواد مخدر و نیز مباحث احتمالی ایجاد ناامنی از سوی اشرار کشورهای همجوار می تواند آسیب زا و مشکل ساز باشد لذا توجه به این نقاط از اولویت برخوردار است.ک/3

7496/659
کد N271261