اصلاح قوانین دست و پاگیر سرمایه‌گذاری روی میز کمیته‌ای متشکل از سه قوه

ایسنا نوشت:

معاون رییس‌جمهور در امور حقوقی اعلام کرد که کمیته ماده ۷۶ متشکل از نمایندگانی از قوای سه گانه کشور، بررسی و اصلاح قوانین دست و پاگیر سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار داده است.

الهام امین‌زاده روز چهارشنبه در حاشیه همایش توسعه و سرمایه‌گذاری استان ایلام با تاکید بر لزوم گسترش سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور، گفت: قوانین و مقررات دست و پاگیر یکی از مهمترین موانع توسعه سرمایه گذاری است که برطرف کردن این موانع مورد توجه کمیته ماده ۷۶ قرار گرفته است.

او گفت: کمیته ماده ۷۶ متشکل از دو نفر از قوه مجریه، دو نفر از قوه مقننه و دو نفر از قوه قضاییه است که من و آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان نمایندگان قوه مجریه در این کمیته حضور داریم.

معاون حقوقی رییس جمهور گفت: دبیرخانه این کمیته، قوانین مزاحم و دست و پاگیر را شناسایی و اگر نیاز به اصلاح یا حذف باشد آن را بررسی و برای عملیاتی شدن اعلام می کند.

او ادامه داد: این کمیته پیش از این در حوزه تامین اجتماعی و روابط کارفرما و کارگر ورود و نظرات خود را برای اصلاح قوانین مزاحم در این بخش ارایه کرده بود و اکنون وارد موضوع سرمایه گذاری و فضای کسب و کار شده است.

امین‌زاده گفت: در این راستا از افکار عمومی و مردم هم استعلام کرده‌ایم که اگر قوانین مزاحمی مشاهده می‌کنند به ما اعلام کنند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به برگزاری همایش «توسعه و سرمایه گذاری ایلام» که همزمان با سفر استانی رییس‌جمهور به استان ایلام و با حضور «محمد نهاوندیان» رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد، گفت: استان ایلام استانی با توانمندی های بالا و ظرفیت های زیست محیطی، منابع طبیعی و کشاورزی است که با توجه به این ظرفیت ها، زمینه های مناسبی برای آبادانی استان وجود دارد.

او ادامه داد: ویژگی‌های خاص آب و هوایی، زیست محیطی و قرار گرفتن این استان در مرز با کشور عراق، باعث شده است که به توسعه سرمایه گذاری در بخش های صنعت، کشاورزی و همچنین گردشگری این استان توجهی ویژه شود.


23231

 

کد N271062