پیشتازی حزب حاکم آفریقای جنوبی در انتخابات

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات آفریقای جنوبی نشان می‌دهد، حزب حاکم پیشتاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، اپوزیسیون آفریقای جنوبی پیشتر تلاش کرده بود تا رای‌دهندگان را از فساد و فرصت‌های کم طبقه فقیر جامعه ناراضی نشان دهد.

کمیسیون انتخابات ملی آفریقای جنوبی آمارهای اولیه شمارش آرا را منتشر کرد که نشان می‌دهد کنگره ملی آفریقا با 58 درصد و اپوزیسیون اتحاد دموکراتیک 5 / 28 درصد آرا را به دست آورده است.

تاکنون 6 / 3 میلیون رای شمارش شده و با توجه به این آمار حزب تازه تاسیس مبارزان اقتصاد آزاد، تنها چهار درصد آراء را از آن خود کرده است.

حدود یک سوم 22 هزار حوزه رای‌گیری شمارش شده و طبق این آمار انتخابات با مشارکت 70 درصد از رای‌دهندگان برگزار شده است. طبق اعلام کمیسیون انتخابات آفریقای مرکزی، حدود 25 میلیون یا نیمی از جمعیت این کشور برای رای‌دادن ثبت‌نام کرده بودند.

کنگره ملی آفریقا که مبارزه با آپارتاید را رهبری می‌کنند، از زمان نلسون ماندلا که اولین رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست آفریقای جنوبی در 1994 بود، قدرت را در دست دارد. اخیرا جاکوب‌ زوما، رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی با رسوایی‌های در خصوص هزینه برای منزل شخصی‌اش و صرف 20 میلیون دلار روبرو شده است. با این حال وی هرگونه اقدام نادرست را رد می‌کند و متعهد شده است تا با رشوه مبارزه کند.

انتهای پیام

کد N271024