انجمن دوستی ایران و کویت اعلام موجودیت کرد

ايران,كويت

شیخ صباح الخالد الصباح معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت روز گذشته اعضای انجمن دوستی ایران و کویت را به حضور پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شیخ صباح الخالد الصباح ضمن قدردانی از تلاش‌های یکایک اعضا برای پیشبرد و تحکیم مناسبات و روابط صمیمانه با ایران گفت: شما نقش مؤثر و سازنده‌ای در تقویت روابط میان دو ملت ایفا می‌کنید و حضور مؤثر و فعال دیپلماسی عمومی پا به پای دیپلماسی رسمی برای کویت لازم و انکارناپذیر است.

اعضای هیات نیز با تاکید بر پیوندهای کهن و دیرینه دو ملت دوست و برادر و همسایه، گزارشی از نحوه تشکیل انجمن دوستی ایران و کویت با همکاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور ارائه و از تلاش‌های دکتر عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان در کویت قدردانی کردند.

این انجمن مهمترین طرح‌ها و برنامه‌های آینده خود را به اطلاع معاون اول نخست وزیر کویت رساند و شیخ صباح الخالد الصباح رهنمودها و دستورات لازم را جهت برطرف کردن هرگونه موانع احتمالی و ارائه کمک و پشتیبانی جهت تسریع فعالیت‌های آن ارائه داد.

حضور آقای خالد الجار الله قائم مقام وزیر خارجه‌، شیخ دکتر احمد ناصر المحمد مدیر کل حوزه وزارتی، صالح اللوغانی مدیر دفتر معاون اول نخست وزیر و تعدادی از مدیران ارشد وزارت خارجه کویت در این جلسه بیانگر ارزش و اهمیتی که دولت کویت برای تشکیل این انجمن قائل بوده است.

قرار است اعضای انجمن دوستی با برگزاری چند نشست مطبوعاتی رئوس برنامه‌های خود را اعلام و با سفر به جمهوری اسلامی و دیدار با مقامات کشورمان و گفت‌و و با اعضای ایرانی این انجمن فعالیت رسمی خود را در دو کشور آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، انجمن دوستی ایران و کویت شامل شخصیت‌های تراز اول، تأثیرگذار و سرشناس از اقشار گوناگون جامعه کویت اعم از اهل تسنن و تشیع، زن و مرد، شهر نشین و بدوی است.

خبر اعلام موجودیت این انجمن و دیدار آنان با معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت بازتاب گسترد‌ه‌ای در محافل و رسانه‌های گروهی منطقه داشت و 13 روزنامه کویتی امروز پنجشنبه 18/ 2/ 1393 این خبر را همراه با عکس رنگی شیخ صباح و اعضای انجمن در صدر صفحات خود به چاپ رساندند.

نام و مسئولیت اعضای این هیات به شرح زیر اعلام شده است:

دکتر عبدالرحمن العوضی - وزیر پیشین بهداری و رئیس کنونی سازمان منطقه‌ای حفظ محیط زیست دریایی ( رامپی )

محمد السنعوسی - وزیر پیشین اطلاع رسانی و بنیانگذار صدا و سیمای کویت

عمر العیسی - رئیس کانون وکلای کویت

کوثر الجوعان - رئیس آکادمی توسعه فعالیت های بانوان کویت

عبداللطیف الکاظمی - وزیر پیشین نفت و نماینده سابق پارلمان

جلیل الطباخ - حقوقدان و نامزد عضویت در پارلمان

دکتر عبدالله معرفی - از بازرگانان سرشناس کویت و فعال سیاسی

علی الموسی - وزیر پیشین دارایی و مدیر عامل بانک بازرگانی

دکتر کافیه رمضان - استاد برجسته دانشگاه کویت ،عضو شورای بین المللی کتاب کودک و نوجوان

دکتر خدیجه المحمید - حقوقدان، رئیس انجمن ملی حمایت از کانون خانواده

شیخه فوزیه الصباح - حقوقدان، عضو خاندان حاکم ، مدافع حقوق زنان

عدنان الراشد - مدیر انجمن مطبوعات کویت و دبیر تحریریه روزنامه الانباء

عبدالحسین السلطان - سردبیر روزنامه الدار و فعال سیاسی

مهندس مصطفی غلوم - صاحب نظر در مسائل هسته‌ای

انتهای پیام

کد N270985