نماینده عربستان: سلاح هسته ای اسراییل مانع اصلی تحقق ثبات در خاورمیانه است

سازمان ملل,رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - ˈعبدالله المعلمیˈ نماینده عربستان دایم در سازمان ملل گفت که سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی مانع اصلی در برابر تحقق امنیت و ثبات در خاورمیانه است .

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری ˈیونایتدپرس اینترنشنالˈ، المعلمی نسبت به تاخیر افتادن برگزاری ˈکنفرانس ویژه عاری سازی منطقه خاورمیانه از سلاح هسته ایˈ به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی ابراز تاسف کرد.

وی در جلسه شورای امنیت که درباره جلوگیری از گسترش سلاح کشتار دسته جمعی برگزار شد، بر سیاست خارجی عربستان و قوانین ملی آن در راستای اجرای قطعنامه 1540 مبنی بر ممنوعیت ساخت اینگونه سلاح ها، در اختیار داشتن و گسترش آن و یا حمل و نقل ، تغییر ، تبدیل و یا بکارگیری سلاح کشتار جمعی تاکید کرد.

وی تاکید کرد که در اختیار داشتن سلاح هسته ای توسط رژیم صهیونیستی مانع اصلی تحقق امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است.

المعلمی نسبت به تاخیر در برگزاری کنفرانس عاری سازی خاورمیانه از سلاح هسته ای و دیگر سلاح های کشتار جمعی که قرار بود پایان سال 2012 در ˈهلسینگیˈ پایتخت فنلاند برگزار شود، اما به دلیل مخالف رژیم صهیونیستی برگزار نشد، ابراز تاسف کرد.

وی افزود: ضروری است این کنفرانس هرچه سریعتر در سال 2014 برگزار شود و اجازه ندهیم رژیم صهیونیستی در منطقه بر دیگران اعمال زور کند.

وی بر ضرورت پایبندی سوریه به از بین بردن مواد و سلاح شیمیایی باقی مانده و پایان دادن به همه فعالیت ها در این زمینه همچنین اجرای قطعنامه 2118 و دیگر قطعنامه های منع تولید سلاح شیمیایی تاکید کرد.

گفته می شود که رژیم صهیونیستی با کمک آمریکا و انگلیس بیش از 200 کلاهک هسته ای تولید کرده که تهدید جدی برای خاورمیانه محسوب می شود .

مترجمام** 1453**1651
کد N270910