اسد: بحران سوریه از طریق طرف‌های خارجی حل و فصل نمی‌شود

سوريه,بشار اسد

بشار اسد با بیان اینکه دمشق از روند آشتی‌های ملی در تمامی مناطق سوریه حمایت می‌کند، اظهار کرد که بحران سوریه از طریق طرف‌های خارجی حل و فصل نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی عربی پرس، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که دمشق از روند آشتی‌های ملی در تمامی مناطق سوریه حمایت می‌کند، چرا که تمایل دارد خونریزی‌ها پایان یابد و این امر از آن جهت است که دمشق اعتقاد دارد بحرانی که سوریه با آن مواجه است از طریق طرف‌های خارجی حل و فصل نمی‌شود، بلکه ثمره تلاش خود سوری‌هاست، چرا که سوری‌ها برای دستیابی به راه حل‌هایی برای مشکلاتشان قادر هستند.

رئیس جمهوری سوریه در دیدار با تعدادی از سرشناسان ریف دمشق که در تلاش‌ها برای تحقق آشتی‌ها در برخی از مناطق نقش داشتند، از تلاش‌های سازنده سرشناسان جهت تحقق آشتی‌های ملی قدردانی و تاکید کرد که نهادهای کشور نقش سرشناسان را برای گسترش این آشتی‌ها پررنگ‌تر خواهد کرد.

در این دیدار اقداماتی که برای تحقق آشتی‌ها در برخی از مناطق ریف دمشق صورت گرفته و همچنین تلاش‌ها برای گسترش این آشتی‌ها در دیگر مناطق استان مورد بررسی قرار گرفت.

حاضران در این نشست تاکید کردند که آشتی‌ها بر اوضاع شهروندان و زندگی روزانه آن‌ها تاثیرات مثبتی بر جای گذاشته است.

در همین راستا، سرشناسان سوریه در دیدار با اسد تاکید کردند که مصمم هستند در راستای روند آشتی ملی گام بردارند، به ویژه آنکه آگاهی مردمی نسبت به اهمیت این آشتی‌ها بیشتر شده و آن‌ها تلاش دارند موانعی را که بر سر راه آنان قرار دارد، پشت سر بگذارند، چرا که این اقدام تاثیرات مثبتی بر تمامی مردم سوریه بر جای می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N270812