روس تبارهای اوکراین درخواست پوتین برای تعویق همه پرسی را بررسی می کنند

بررسی روس تبارهای اوکراین

تهران – ایرنا - خبرگزاری رویترز عصر چهارشنبه در خبری فوری از کی یف پایتخت کشور بحران زده اوکراین در شرق اروپا، از تصمیم روس تبارهای این کشور برای بررسی پیشنهاد رییس جمهور روسیه برای به تعویق انداختن همه پرسی استقلال خبر داد.

براساس این گزارش، تظاهرکنندگان طرفدار روسیه در منطقه دونتسک در شرق اوکراین عصر امروز/ چهارشنبه اعلام کردند که درخواست پوتین برای به تعویق انداختن همه پرسی استقلال را مورد بررسی قرار می دهند.

آنها با اعلام اینکه ˈبالاترین میزان احترام را برای پوتین قائل هستندˈ، گفتند که این پیشنهاد قابل تامل و بررسی بیشتر است.

یادآوری می شود که پوتین عصر امروز از حامیان فدرالیسم در شرق اوکراین که اغلب طرفداران روسیه در آن کشور هستند خواسته بود همه پرسی یازدهم مه (23 اردیبهشت) را به تعویق اندازند.

براساس این گزارش، وی پیش از این نیز از آمادگی مسکو برای انجام مذاکرات برای یافتن راه حل دیپلماتیک برای بحران اوکراین خبر داده بود و افزود: به همین منظور مسکو آماده است تا با رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره پیدا کردن راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین گفت وگو کند.

وی درعین حال، برگزاری گفت وگوی مستقیم میان کیف و طرفداران مسکو در جنوب شرق اوکراین را نیز کلید پایانی برای بحران این کشور دانسته بود .

رویترز حتی دقایقی قبل در خبری فوری به نقل از خبرگزاری اینترفاکس روسیه و آن ینز به نقل از پوتین از خروج نیروهای روسی از مرز آن کشور با اوکراین خبر داده بود.

مترجمام**13787**1547
کد N270571