توسعه همکاری های اقتصادی تهران و مسکو/

ایران و روسیه موسسات مالی مشترک تشکیل می دهند

توسعه همکاری های مالی

مسکو - ایرنا - در دیدار ˈمهدی سناییˈ سفیر کشورمان در مسکو و آلکسی ماییسیوف معاون امور بانکی وزارت دارایی فدراسیون روسیه بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور بویژه در زمینه امور بانکی و بیمه در قالب ایجاد موسسات مالی مشترک تاکید شد.

به گزارش ایرنا سنایی و ماییسیوف دراین دیدار همچنین بر ضرورت هماهنگی هرچه بیشتر برای برگزاری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور که قرار است سال جاری در تهران برکگزار شود، تاکید کردند.

طرفین دراین دیدار ، با اشاره به ضرورت تقویت مناسبات بانکی دو کشور پیشنهاد کردند بمنظور تسهیل در مبادلات تجاری و افزایش سطح این مبادلات، موسسسه های مالی مشترکی در این زمینه ایجاد شود.

سنایی سفیر کشورمان در روسیه در این دیدار با اشاره به برگزاری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در شهریور ماه سالجاری در تهران، بر ضرورت بررسی هرچه سریعتر متون پیشنهادی ارائه شده از سوی طرف ایرانی در خصوص دو یادداشت تفاهم همکاری های بیمه ای و بورسی تاکید کرد.

ماییسیوف معاون امور بانکی وزارت دارایی فدراسیون روسیه نیز با اشاره به تحریم های آمریکا و غرب علیه ایران و روسیه ،خواستار بهره مندی از تجربیات ایران در این زمینه مقابله با تحریم ها شد و بر ضرورت گسترش هرچه بیشتر همکاریهای اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی قول مساعد داد که متون پیشنهادی طرف ایرانی در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرند و در موعد مقرر به نشست کمیسیون مشترک ارائه شود.

اروپام/518/1547
کد N270552