آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار دست اندرکاران بنیادامور بیماری های خاص:

تلاش برای مداوای دلی شکسته گامی بزرگ برای تقرب به خداست

هاشمی رفسنجانی

تهران- ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تلاش برای کم کردن آلام جسمی انسانها را مقدس خواند و گفت: اگر برای مداوای دلی شکسته قدم برداریم، گامی بزرگ برای تقرّب به خداست.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» صبح چهارشنبه در دیدار اعضای هیأت امنا و جمعی از خیرین و کارکنان بنیاد امور بیماریهای خاص، با بیان آیات و روایات مربوط به دستگیری نیازمندان، افزود: کمک به بیماران ریشه در فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار که به مناسبت هجدهمین سال تأسیس بنیاد امور بیماریهای خاص برگزار شده بود، گفت: در آن زمان به خاطر عدم وجود دستگاه های دیالیز، بیماران اکثر اوقات را در رفت و آمد برای دیالیز بودند و گسترش مراکز درمانی از اولویت های دولت در حوزه پیشگیری و درمان بود.

وی به طرح موضوع رسیدگی به امور بیماران خاص در جلسه هیات دولت در زمان سازندگی اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از تصویب هدیه ایثار، بعضی از دوستان اعتراضی کردند که ایثار در مقوله کارهای خداوندی است و گفتیم کسی که کلیه اش را برای درمان یک بیمار می دهد، برای سلامتی بنده نیازمند خدا، ایثار می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نگرانی از گسترش بیماری های سرطانی، به طرحی برای ساخت مرکز تحقیقات سرطان در شمال تهران اشاره کرد و با تشریح دست اندازهای اداری، گفت: چنین مرکزی در خاورمیانه نیست و اگر تمام شود ایران مرکزی برای پیشگیری و درمان سرطان در کشورهای منطقه می شود.

وی با تشکر از همه کسانی که برای کم کردن آلام و هزینه های بیماران خاص تلاش می کنند،گفت: مطمئن باشید اجر کارهایتان را خداوند خواهد داد.

در آغاز این دیدار، «باقر لاریجانی» دبیر کل بنیاد بیماری های خاص طی سخنانی سیاست های کلی بنیاد برای آینده را تشریح کرد و گزارشی از عملکرد این بنیاد ارایه کرد.

در ادامه این جلسه «میثم رمضانی» یک بیمار تالاسمی و «هادی کیخسروی» (بیمار EB) گزارشی از روند بیماری و درمان خود و همکاری های بنیاد امور بیماری های خاص دادند و لوح سپاس به 10 نفر از خیرین برگزیده اهدا شد.

سیام**9103**1449
کد N270544