کشته شدن 3 تن از عوامل حملات تروریستی اخیر در یمن

کشته شدن,تروریست

تهران - ایرنا - یک مقام رسمی یمن اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور روز چهارشنبه 3 تن از اعضای یک گروه شبه نظامی را به قتل رساندند.

مقام های یمن مدعی هستند ، این گروه شبه نظامی در صنعا ترورهایی انجام داده و ماه گذشته به یک دیپلمات آلمانی در صنعا حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این منبع امنیتی یمن یادآورشد که نیروهای امنیتی این کشور به خانه ای در جنوب صنعا حمله کرده و سه عضو القاعده را کشتند.

وی ادامه داد: این افراد عامل کشته شدن یک دیپلمات آلمانی نیز بودند.

یک مقام دیگر یمن به خبرگزاری رویترز گفت : نیروهای امنیتی هسته عوامل ترورها را در این کشور هدف قرار داده اند که یکی از این افراد فردی بود که مسئول تیراندازی به سوی خودروی سفارت آلمان و دیپلمات این کشور بود. این سه تن در درگیری با نیروهای امنیتی یمن کشته شدند.

این در حالی است که هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که آیا این گروه مسئول کشته شدن یک فرانسوی در صنعا بوده که برای هیات اتحادیه اروپا در صنعا کار می کرده یا خیر.

نیروهای امنیتی یمن همچنان برای از بین بردن شبه نظامیان القاعده در این کشور اقدام می کنند.

بیش از یک هفته است که ارتش یمن عملیات گسترده خود را علیه عناصر مسلح گروه های تروریستی وابسته به القاعده در دو استان شبوه و ابین واقع در جنوب کشور آغاز کرده است.

در یکی از عملیات های اخیر علیه نیروهای القاعده در جنوب یمن، 37 عضو القاعده کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

القاعده به جدی ترین چالش برای امنیت یمن تبدیل شده است. حضور القاعده در شبه جزیره عرب از ژانویه 2009 خطرناک ترین تهدید برای دولت یمن و این کشور است. اعضای این گروه تروریستی بارها به اهداف مختلف از جمله نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در یمن حمله کرده اند.

مترجمام**9234** 1447**1010
کد N270403

خواندنی از سراسر وب