پیشنهاد ایجاد موسسه‌های مالی مشترک ایران و روسیه

سیاسی

در دیدار مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو و آلکسی ولادیمیروویچ مایی سیوف، معاون امور بانکی وزارت دارایی فدراسیون روسیه بر ضرورت گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور به ویژه در زمینه امور بانکی و بیمه و هماهنگی هرچه بیش‌تر برای برگزاری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران، تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دو طرف در این دیدار، با اشاره به ضرورت تقویت مناسبات بانکی دو کشور، پیشنهاد کردند به منظور تسهیل در مبادلات تجاری و افزایش سطح این مبادلات موسسسه‌های مالی مشترکی در این زمینه ایجاد شود.

سنایی با توجه برگزاری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در شهریورماه سال‌جاری در تهران، بر ضرورت بررسی هرچه سریع‌تر متون پیشنهادی ارائه شده از سوی طرف ایرانی درباره دو یادداشت تفاهم همکاری‌های بیمه‌یی و بورسی تاکید کرد.

معاون امور بانکی وزارت دارایی فدراسیون روسیه نیز با اشاره به تحریم‌های آمریکا و غرب، علیه ایران و روسیه، خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در این زمینه مقابله با تحریم‌ها شد و بر ضرورت گسترش هرچه بیش‌تر همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی قول مساعد داد که متون پیشنهادی طرف ایرانی در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرند و در موعد مقرر به نشست کمیسیون مشترک ارائه شود.

انتهای پیام

کد N270328