رئیس سازمان بسیج سازندگی در گفت‌وگو با ایسنا:

آماده همکاری با دولت هستیم/نگاه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی داریم

بسيج سازندگي,اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه "آمادگی همکاری با دولت را داریم"، گفت: دولت می‌تواند در همه بخش‌هایی که احساس نیاز دارد از توان بسیج سازندگی استفاده کند.

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به فرا رسیدن سالروز تأسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبری، به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان طی یک سال اخیر پرداخت و گفت: امروز به مناسبت سالروز تأسیس سازمان بسیج سازندگی در استان خوزستان در محل قدمگاه امام رضا (ع) به طور همزمان 23 هزار پروژه و واحد اقتصاد مقاومتی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه "این واحدها از بخش‌هایی تشکیل شده‌اند که مورد نیاز آحاد مردم است"، افزود: واحدهای شیلات، کشاورزی، آبزی‌پروری و حوزه‌های تأمین مواد پروتئینی از جمله واحدهایی است که طی یک سال گذشته تحت حمایت سازمان بسیج سازندگی آغاز به کار کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه "این واحدها و کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی با هدف ایجاد کارگاه‌های کوچک، زودبازده و عام‌المنفعه آغاز به کار کرده‌اند"، خاطرنشان کرد: سازمان بسیج سازندگی در نظر دارد با رویکردی که طی یک سال گذشته در برنامه‌های خود داشته است و با توجه به شعار سال، نگاه ویژه‌ای به بحث اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد داشته باشد و برنامه سال خود را تنظیم کند.

عزیزی ادامه داد: با توجه به تجارب و ظرفیت‌های خوبی که سازمان بسیج سازندگی در زمینه نیروی انسانی و امکانات دارد، برای سال جاری 52 عنوان برنامه برای خود پیش‌بینی کرده است. این برنامه‌ها بخش‌های مختلفی نظیر مشاغل و صنایع مرتبط با امنیت غذایی، محصولات کشاورزی و همچنین تأمین نیازهای پروتئینی و بخش‌های مورد نیاز مردم، احداث و توسعه حوضچه‌های پرورش ماهی شامل می‌شود.

وی با اشاره به نحوه همکاری سازمان بسیج سازندگی با دولت، گفت: ما برای همکاری با دولت آمادگی‌های لازم را داریم و معتقدیم دولت می‌تواند در همه بخش‌هایی که احساس نیاز دارد، چه در حوزه اقتصاد مقاومتی و چه در حوزه محرومیت‌زدایی و سازندگی، از توان بسیج سازندگی استفاده کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با تاکید بر اینکه "ما آمادگی همکاری خود با دولت را از گذشته اعلام کرده‌ایم"، افزود: با وجود اینکه ما به دولت اعلام آمادگی کرده‌ایم و توان بسیج را برای کمک به دولت معرفی کرده‌ایم، تاکنون جواب مثبتی از سوی دولت نگرفته‌ایم.

عزیزی در ادامه گفت: بسیج جلوه برجسته عزم ملی و روحیه جهادی است. ما همواره اعلام کرده‌ایم که متناسب با اعلام نیاز دولت آمادگی همکاری با دولت را داریم.

وی در پایان با تبریک سالروز تأسیس سازمان بسیج سازندگی به همه بسیجیان فعال در عرصه‌های سازندگی، محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که بتوانیم با اراده جدی و با ظرفیت‌های جدید پا به عرصه مأموریت‌های بزرگ بگذاریم.

انتهای پیام

کد N270239