با تصویب هیأت وزیران

«تأمین اجتماعی» به فهرست دستگاه‌های اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری اضافه شد

دولت,هيات دولت,سازمان تامین اجتماعی

هیأت وزیران با عضویت سازمان تأمین اجتماعی به فهرست دستگاه‌های اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری موافقت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هیأت وزیران با توجه به جنبه‌های تخصصی پرونده‌های مطروحه در هیأت رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی و به جهت اتقان آرای صادره، نظارت و هماهنگی در کار هیأت‌ها در مقام اجرا، با عضویت سازمان تأمین اجتماعی به فهرست دستگاه‌های اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری موافقت کرد.

موافقت هیأت وزیران با عضویت سازمان تأمین اجتماعی به جمع دستگاه‌های اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری، بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و به استناد ماده «27» قانون رسیدگی به تخلفات اداری - مصوب 1373 - انجام شد.

با توجه به تعداد کثیر کارمندان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین حجم بالای کار و نیز جنبه‌های تخصصی پرونده‌های مطروحه در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی به جهت اتقان آرای صادره، نظارت و هماهنگی درکار هیأت‌ها در مقام اجرا، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور عضویت سازمان تأمین اجتماعی را به هیأت وزیران پیشنهاد کرده بود که با تصویت دولت، این سازمان به جمع دستگاه‌های اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری اضافه شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، این مصوبه در تاریخ 1393.2.14 از سوی اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس‌جمهور - برای اجرا ابلاغ شده است.

تبصره «1» ماده «2» آئین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری

سازمان‌های مستقل دولتی موضوع این آئین‌نامه و سایر دستگاه‌های مشمول تبصره «1» ماده «1» قانون به شرح زیر هستند:

سازمان‌های امور اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه، سازمان تربیت بدنی، سازمان انرژی اتمی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان قضایی نیروهای مسلح، سازمان پزشکی قانونی کشور، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری، شهرداری تهران، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی، سازمان تأمین اجتماعی، جهاد دانشگاهی، نهضت سواد آموزی و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران.

ماده «27» قانون رسیدگی به تخلفات اداری / مصوب 1373

آئین‌نامه اجرایی این قانون حداکثر ظرف یک ماه پس از ابلاغ این قانون به وسیله سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

انتهای پیام

کد N270174