رییس دادگستری استان تهران:

رسالت دادگاه‌های انقلاب به ابعاد امنیتی و جاسوسی محدود نمی‌شود

سیاسی

رییس دادگستری استان تهران گفت: امروز رسالت دادگاه‌های انقلاب صرفا به ابعاد، امنیتی، جاسوسی و تروریسم محدود نمی‌شود و مقوله مواد مخدر را که به‌عنوان ابزاری از سوی دشمن برای ناتوان کردن امت اسلامی بکار گرفته می‌شود، شامل می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در جمع قضات و کارمندان دادسرای ناحیه 20 و دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران،‌ ضمن تبریک ماه رجب و اعیاد رجبیه اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به جهت ماهیت استکبارستیزی و عدالت‌خواهی آن از ابتدا دشمنانی داشته و قطعا در آینده نیز خواهد داشت؛ لذا باید بدانیم تا زمانی که محکم و استوار بر اهداف مقدس شهدا و امام راحل(ره) ایستاده‌ایم، نظام سلطه به سرکردگی آمریکا نه تنها با انقلاب اسلامی بلکه حتی با مردم مسلمان ما دشمنی خواهد کرد.

وی ادامه داد: به ضرس قاطع باید گفت اقتضائات مربوط به وجود دادسرا و دادگاه‌های انقلاب به هیچ وجه محدود به اوایل انقلاب نبوده و در همه زمان‌ها ساری و جاری است و ضرورت دارد در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان اسلام در ابعاد مختلف با قدرت به وظایف خود عمل کند، پس باید این نهال برخواسته از انقلاب اسلامی که بحمدالله امروز به درختی تنومند مبدل شده با توجه به وظایف محوله و با تمام ظرفیت‌های قانونی از دستاوردهای مقدس انقلاب‌مان صیانت کند.

رییس دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در مجموع عملکرد دادسرا و دادگاه‌های انقلاب اسلامی در برخورد با حوادث مهمی چون فتنه سال 1388 بسیار مثبت بوده است. نکته مهم اینکه این نهاد انقلابی لازم است در کنار رسیدگی قضایی و تعیین مجازات، با صلابت نقش بازدارندگی خود را نیز ایفاء کند تا از این طریق نقشه‌های شوم دشمنان ایران اسلامی به سرعت نقش بر آب شود، البته تعیین سیاست‌های لازم در جهت کم کردن بار از دوش همکاران محترم قضایی و اداری امری کاملا ضروری است که سعی می‌کنیم در این مسیر گام‌های مثبتی برداریم به نحوی که شأن و منزلت این نهاد مقدس از تمامی جهات حفظ شود.

رییس کل دادگستری استان تهران خطاب به همکارانش گفت که امروز شما کارگزاران حکومت هستید و میراث ارزشمندی از طرف خداوند در نزد شما به ودیعه گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: موفقیت و رسیدن به موقعیت دستیابی به ارزش‌ها با خوش‌گذرانی و پرخوری قابل جمع نیست. خواب، غفلت و فراموشی قدرت تصمیم‌گیری را سلب و تصمیمات گرفته شده را ناکارآمد می‌نماید.

براساس این گزارش،‌ در ابتدای این نشست صمیمی، حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی آزاد به نمایندگی از قضات و کارمندان دادسرا و دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران ضمن تبریک انتصاب جناب آقای اسماعیلی به‌عنوان رییس کل دادگستری استان تهران و ارائه گزارش اجمالی از وضعیت موجود در جهت اجرایی کردن برنامه‌های پیشنهادی وی اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام

کد N270088