دیدار سردار دهقان با معاون رئیس‌جمهور چین

ايران,جمهوري چين,وزير دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که برای انجام یک دیدار رسمی به مدت سه روز در صدر یک هیأت عالیرتبه دفاعی به چین سفر کرده است، صبح امروز با ارتشبد «فن چانگ لونگ» معاون رئیس‌جمهور و معاون کمیسیون نظامی این کشور دیدار و پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در این دیدار با اشاره به روابط بسیار خوب و بلندمدت میان ایران و چین گفت: این روابط متضمن منافع و امنیت ملی دو کشور و کمک به صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای و جهانی است.

وی سیاست‌های غلط و مداخله‌جویانه نظام سلطه را عامل ناامنی در جهان ذکر کرد و افزود: همکاری کشورهای مستقلی چون ایران و چین می‌تواند در کاهش ناامنی‌ها نقش مؤثری ایفا کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه "مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری با یکجانبه‌گرایی، رفتارهای تبعیض‌آمیز و اعمال استانداردهای دوگانه، دستاوردی جز وضعیت بحرانی و ناپایدار کنونی را ندارد، تأکید کرد: مبارزه با تروریسم، نیازمند شناسایی دقیق ریشه‌ها، علل و انگیزه‌های آن است.

دهقان افزود: طرح جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری که اخیراً از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران مطرح شد، راه حل جدی و جدیدی است که می‌تواند به حل معضل افراطی‌گری و تروریسم منجر شود.

وی همچنین تاکید کرد: فصل جدیدی از همکاری‌های دو کشور با توجه به تجارب گذشته آغاز شده است که باید با همت طرفین تعمیق و گسترش یابد.

معاون رئیس‌جمهور چین نیز طی سخنانی با اشاره به روابط تاریخی میان ایران و چین گفت: چین خواهان توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌هاست.

ارتشبد فن چانگ لونگ سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین را فرصت مغتنم دیگری برای بسط و توسعه روابط دانست و ابراز امیدواری کرد که این سفر نیز فصل جدیدی را در مناسبات دو کشور رقم خواهد زد.

معاون کمیسیون نظامی چین با توجه به چالش های مشترک پیش روی دو کشور بر تعامل و همکاری چین برای رفع این چالش‌ها تأکید کرد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از سفر سردار دهقان به چین و آرزوی موفقیت برای ایشان و هیأت همراه تصریح کرد: ما از تحقق اهداف این سفر حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N270043