اعلام جنگ رهبر بوکوحرام به رهبران غرب از جمله لینکلن!

سیاسی

رهبر گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه در پیام ویدیویی جدید خود به رهبران کشورهای غربی از جمله آبراهام لینکلن، رئیس جمهور پیشین آمریکا اعلام جنگ کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری صدای روسیه، در این پیام ویدیویی که روز دوشنبه در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، ابوبکر شیکاو، رهبر بوکوحرام در حالی که نوشته‌ای به دست داشت و دو محافظ با یونیفورم در کنارش بودند، پیامی را علیه غرب خواند.

وی با اشاره به دوربین هشدار داد، آیا شما با ما هستید یا با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، ‌جورج بوش، ‌رئیس جمهور سابق آمریکا، جورج بوش پدر، بیل کلینتون، روسای جمهور پیشین ایالات متحده!

رهبر بوکوحرام پس از مکثی کوتاه به آبراهام لینکن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره کرد.

وی همچنین به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل اشاره و از وی انتقاد کرد.

روزنامه نیویورک تمایز در ادامه نوشت: این پیام ویدیویی بخشی از پیام 57 دقیقه‌ای این مرد است که در آن به مساله ربودن بیش از 200 دختر دانش‌آموز در ماه گذشته میلادی در شمال شرق نیجریه اشاره کرده بود.

پیام‌های ویدیویی این چنینی برای بوکوحرام که ابوبکر شیکاو را رهبر معنوی خود می‌داند، یک مساله جدید نیست چرا که او در بسیاری از وعظ‌هایش از دولت و رهبران غرب به شدت انتقاد می‌کند.

انتهای پیام

کد N270010