دیدار احمد الجربا با مقامات آمریکایی

آفریقا و خاورمیانه

درحالیکه منابع عربی از دیدار وزیر خارجه قطر با نخست وزیر دولت خودخوانده مخالفان سوری خبر می دهند، احمد الجربا رئیس ائتلاف موسوم به مخالفان سوری نیز قرار است امروز با برخی از مقامات آمریکایی با هدف افزایش کمکهای تسلیحاتی آمریکا از مخالفان سوری، دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، "احمد الجربا" رئیس اپوزسیون خارج نشین سوریه موسوم به ائتلاف مخالفان این کشور در ادامه حضور خود در آمریکا با هدف جذب حمایتهای تسلیحاتی این کشور از مخالفان و گروه موسوم به ارتش آزاد، با چند تن از مقامات این کشور دیدار می کند.

در همین راستا امروز(چهارشنبه) قرار است الجربا با رؤسای کمیته روابط خارجی و کمیته نیروهای مسلح در سنا و چند تن از اعضای این کمیته ها دیدار و گفت و گو داشته باشد.

الجربا فردا (پنج شنبه) نیز با "جان کری" وزیر خارجه آمریکا دیداری خواهد داشت.

در همین حال "جاشوا بیکر" سخنگوی عرب زبان آمریکا پیشتر ضمن رد حمایت تسلیحاتی آمریکا از مخالفان سوری و تروریستها در این کشور گفت: موضع واشنگتن در خصوص حمایت تسلیحاتی از مخالفان سوری از ابتدا واضح و آشکار بود.

ما معتقد هستیم تنها راهکار حل بحران سوریه راهکار سیاسی و مذاکره است و باید بگویم که هم اکنون تسلیحات جنگی در سوریه به وفور وجود دارد و تزریق تسلیحات بیشتر به سوریه کمکی به حل بحران این کشور نخواهد کرد.

این در حالی است که بارها رسانه ها بر ارائه کمکهای تسلیحاتی آمریکا به مخالفان سوری تاکید کرده اند و گزارشهای متعددی در این خصوص منتشر شده است.

از سوی دیگر منابع خبری از برگزاری نشست کشورهای عضو گروه موسوم به دوستان سوریه با هدف بررسی راههای افزایش حمایتها از مخالفان سوریه سه شنبه آینده در لندن برگزار خواهد شد.

در همین راستا، پایگاه روسیا الیوم از دیدار "خالد بن محمد العطیه" وزیر خارجه قطر و "احمد صالح طعمه" نخست وزیر دولت خودخوانده مخالفان در دوحه خبر داد.

در این دیدار العطیه بر حمایت قطر از مخالفان سوری تأکید کرد.