نماینده ماکو در مجلس:

دغدغه مجلس و دولت باید معضل بیکاری، مهار تورم و گرانی باشد

نطق میان دستور

تهران- ایرنا- نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه مجلس و دولت باید رفع معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده، معیشت مردم، مهار تورم و مبارزه با گرانی افسار گسیخته باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد علیپور» در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: همه مردم و مسوولان در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید دست به دست هم دهند و در دستور کار خود حرکت در چارچوب مشخص را که همانا نقشه راه وصول به اهداف انقلاب اسلامی است با وحدت و همدلی قرار دهند.

وی یادآور شد: دعواهای جناحی و سیاسی برای مردم مبارز و انقلابی ایران در اولویت نیست، در هشت سال گذشته به بهانه تقدم توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی و فرهنگی فرصت پیشرفت و توسعه همه جانبه را از دست داده ایم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: عرصه پیکار با استکبار جهانی عموما در حوزه اقتصاد متمرکز شده است، مردم انقلابی تمامی توطئه های نظامی، سیاسی و قومی را با هوشیاری تحت رهبری امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب پشت سر گذاشته اند.

وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی به عنوان خط مقدم در هشت سال دفاع مقدس و درگیری با گروهک های ضد انقلاب دچار خسارت مالی شد و از کاروان توسعه و بهره وری از بودجه محروم ماند.

نماینده مردم ماکو در مجلس با یادآوری این که مردم شهرهای ماکو، چالدران و پلدشت بالاترین مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری داشته اند، تصریح کرد: یکی از وظایف نماینده مجلس انتقال مشکلات حوزه انتخابیه به مسوولان از جمله رییس جمهوری است.

علیپور از رییس جمهوری خواست به بیکاری جوانان در این منطقه به عنوان معضل اصلی شخصا رسیدگی کند.

وی همچنین از مسوولان این استان خواست به جای مهره چینی به فکر حل مشکلات مردم محروم باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: منطقه آزاد ماکو برای محرومیت زدایی از سال گذشته فعالیت خود را شروع کرد، هم اکنون 10 هزار جوان بیکار در انتظار شغل هستند، فرصت های شغلی منطقه باید در اختیار جوانان بومی قرار گیرد.

علیپور تصریح کرد: برخی مسوولان استانی و محلی با مردم نه تنها همکاری نمی کنند بلکه سنگ اندازی می کنند، بنابراین به آنها شدیداً اخطار می دهم که سنگ اندازی نکنند که درغیر این صورت با قهر مردم انقلابی منطقه روبرو خواهند شد.

سیام**1058**1336
کد N269823