۰
در افتتاحیه همزمان 23 هزار طرح اقتصاد مقاومتی

سردار نقدی: بسیج سازندگی خط شکن و پیشتاز تحقق اقتصاد مقاومتی است

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سازمان بسيج مستضعفين,سردار نقدي,رييس سازمان بسيج مستضعفين,بسيج سازندگي,اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پس از تدبیر امام خامنه‌ای درباره اقتصاد مقاومتی، خیلی‌ها خیلی سخنرانی کردند، کتاب نوشتند یا شعار دادند اما تنها بسیج سازندگی بود که این اندیشه را عملی کرد و خط شکن و پیشتاز تحقق اقتصاد مقاومتی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار محمدرضا نقدی در مراسم افتتاح 23 هزار طرح اقتصاد مقاومتی و 380 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی که به مناسبت 17 اردیبهشت سالروز بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب در محل قدم‌گاه امام رضا علیه‌السلام شهرستان آبادان با تبریک به جهادگران برگزار شد، گفت: امام علی علیه‌السلام با وجود آنکه شخص اول جهان اسلام بودند اما با دستان مبارک خود چاه و قنات کنده و کار و تلاش می‌کردند.

وی با تشکر از جهادگران بسیج سازندگی اظهار کرد: جوانان جهادگری که ایام فراغت نوروز و تابستان را از راحتی دل کنده و در میدانی بسیار سخت تر از مدرسه و دانشگاه به مردم خدمت می کنند به امام علی علیه السلام تأسی نموده و آن امام بزرگوار را الگوی عملی خویش کرده‌اند.

نقدی با اشاره به تاکیدات رهبری در مسأله اقتصاد مقاومتی، افزود: پس از تدبیر امام خامنه‌ای درباره اقتصاد مقاومتی، خیلی‌ها خیلی سخنرانی کردند، کتاب نوشتند یا شعار دادند اما تنها بسیج سازندگی بود که این اندیشه را عملی کرد و خط شکن و پیشتاز تحقق اقتصاد مقاومتی شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیج همچون دفاع مقدس در عرصه سازندگی و اقتصاد مقاومتی و با دستان خالی و امکانات محدود این جهاد بزرگ را آغاز کرده و به حول و قوه الهی به دور از صحبت و شعار آن را ادامه خواهد داد.

وی به افتتاح 23 هزار طرح اقتصاد مقاومتی و 380 پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی اشاره کرد و ادامه داد: این آمار و ارقام مربوط به فعالیت‌هایی است که مدیریت سازمان بسیج سازندگی به صورت مستقیم انجام داده است. یقیناً آنچه مهمتر است ترویج اقتصاد مقاومتی، گفتمان‌سازی تولید و ایجاد امید و نشاط در مردم بویژه روستائیان است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در همین راستا اظهار کرد: روستاهایی که دیگر، تولید را کنار گذاشته و مصرف کننده شده بودند با اقدام بسیج سازندگی وارد عمل شده و سنت‌های دیرین و روش‌های قدیمی را با روش علمی روز، گره زده و کار جدی خود را در حوزه تولید مجدداً آغاز کرده‌اند.

نقدی بر لزوم توجه به ظرفیت‌های مغفول و امکاناتی که مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند تاکید کرد و گفت: باید تمام امکانات را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان آورد و با توجه به حضور جوانان جهادگر در عرصه سازندگی، وظیفه و تکریم مسئولان در این زمینه سخت‌تر است.

وی «هر ایرانی یک تولیدگر و هر خانه یک کارخانه تولیدی» را شعار بسیج در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: از گروه‌های جهادی انتظار داریم با تغییر جهت از کارهای خدماتی به روستائیان نظیر ساخت خانه، راه‌سازی، آب‌رسانی و ... به اقدامات تولیدی و اشتغال‌زا روی بیاورند و به قول معروف به جای ماهی گرفتن، ماهیگیری را آموزش دهند.

در این مراسم ابراهیم عزیزی - مسئول سازمان بسیج سازندگی - با اشاره به 380 پروژه افتتاح شده، اظهار کرد: در سال 92 مجموعاً 7611 پروژه آغاز شد که تاکنون 1837 پروژه بهره‌برداری و مابقی پروژه‌ها در دست اقدام هستند.

عزیزی همچنین به 23 هزار و 342 کارگاه و واحد راه‌اندازی شده بسیج سازندگی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: احداث حوضچه پرورش ماهی، واحدهای پرورش مرغ بومی، استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی، کارگاه تولید کود ورمی کومپوست و واحدهای پرورش دام سبک و سنگین از جمله این واحدهاست.

وی در ادامه اظهار کرد: راه اندازی کُلُنی‌های زنبور عسل، واحدهای تولید محصولات گلخانه‌ای، کارگاه فرآوری میوه و سبزیجات، واحدهای تولید زعفران، واحدهای پرورش شتر مرغ و ... نیز از جمله این 23 هزار کارگاه هستند که امروز در سراسر کشور افتتاح شد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.