غرضی: «دلواپسان» دنبال قدرتند

سیاسی

وزیر سابق دولت‌های جنگ و سازندگی اعتقاد دارد که در 35 سال طی شده از انقلاب اسلامی جناح‌های چپ و راست اعتباری در بین مردم پیدا نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با سایت نامه نیوز با اشاره به برگزاری همایش «دلواپسیم» توسط منتقدان دولت روحانی گفت:کسانی که اینگونه رفتار می‌کنند تمایل به حضور در قدرت دارند.

وی خاطرنشان کرد: شکست‌خوردگان به دنبال بازگشت به قدرت هستند و آنهایی که به قدرت رسیده‌اند به دنبال حفظ آن هستند.

غرضی با اشاره به اینکه هر دو طرف دعوا قدرت را لازمه حیات خود می‌دانند، افزود: آنها دعوا می‌کنند و مردم به دنبال این هستند که کسی بیاید تا مشکلاتشان را حل کند. مردم کاری به این دعواها ندارند.

غرضی ادامه داد: ترجمه سیاسی بنده از قدرت سیاسی این است که این قدرت باید متضمن تسهیل امور مردم باشد، نه اینکه وسیله‌ای برای حل اختلاف گروه‌های سیاسی. اگر در حوزه سیاست اختلاف نظر هست این اختلاف نظر باید در بین خود سیاسیون حل شود، نه اینکه گروهی بیاید گروه یا شخص دیگری را از قدرت برکنار کند و بعد از این در پی حل دعوا باشد.

وزیر پست و تلگراف دولت هاشمی با اشاره به درگیری 35 ساله چپ و راست در کشور گفت: می‌بینیم که در این سال‌ها نه چپ اعتبار پیدا کرده است نه راست. از آنجا که حکومت باید برای مردم و به خاطر مردم باشد این گروه‌ها چندی به قدرت می‌رسند و چون در به دست آوردن دل مردم توفیقی کسب نمی‌کنند به ناچار قدرت را به جناحی دیگر تحویل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی تلاش برای تصاحب قدرت، مذموم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: من در زمان انتخابات اعلام کردم 55 میلیون به من رای بدهند تا یک دولت ضدتورم درست کنم. در دولت ضدتورم چون بحث منافع عام مردم است بین گروه‌ها اختلافی به وجود نمی‌آید.

غرضی ادامه داد: اگر من رئیس‌جمهور می‌شدم وزرایی معرفی می‌کردم که بتوانند رای اعتماد 90 درصدی از مجلس کسب کنند. ذهنیت من همیشه این بوده که وزیر باید مورد اعتماد اکثریت قریب به اتفاق باشد.

این فعال سیاسی با اشاره به سابقه خود در دولت‌های موسوی و هاشمی رفسنجانی گفت: در 16 سالی که وزیر بودم همیشه بیشتر از دو سوم آرای نمایندگان را داشتم و هیچگاه با مجلس درگیر نبودم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی مشکل این است که وزرایی که سر کار آمده‌اند تعداد کمی از مجلس رای اعتماد گرفته‌اند و همین موضوع برایشان مشکل ایجاد کرده است.

رئیس سابق سازمان نظام مهندسی کشور تصریح کرد: این گرفتاری مقطعی هم نیست و در طول حیات این دولت چون وزرا رای آن‌چنانی ندارند همواره وجود خواهد داشت.

غرضی با بیان اینکه به اجماع اعتقاد دارد، افزود: دولت باید برای هر کاری نظر موافق اکثر نمایندگان مجلس را جلب و آنها را با خود همراه کند.

وی تصریح کرد: ما نه طرفدار سرمایه‌داری هستیم، نه طرفدار کمونیسم. ما طرفدار عدالت اجتماعی فراگیر هستیم. اگر مجلس و دولت نتوانند این عدالت اجتماعی را به دست بیاورند به مشکل برمی‌خورند.

وزیر پست و تلگراف و تلفن دولت هاشمی با اشاره به حدیث "لولا الحجه لساحت الأرض بأهلها" گفت: اگر حجت در روی زمین نباشد، زمین، مردم را به کام خود فرو می‌کشد. این درست عین موقعیتی است که عده‌ای به عنوان مجلس و عده‌ای به عنوان دولت نمی‌توانند به تفاهم برسند و این به ضرر مردم می‌شود.

غرضی در پایان خاطرنشان کرد: من خودم زمانی که 98 درصد مردم با جمهوری اسلامی موافق بودند این حجت را در روی زمین دیدم.

انتهای پیام

کد N269643