انتقاد نماینده تاکستان از نبود بیمارستان برای 500هزار نفر از مردم این منطقه

نماینده تاکستان در مجلس با بیان این که 500 هزار نفر از مردم منطقه بیمارستان ندارند،‌خواهان راه‌اندازی بیمارستان این شهر این شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،رجب رحمانی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس، خطاب به رئیس جمهور و وزرای دولت گفت: پرداخت مطالبات فرهنگیان اعم از بازنشسته و شاغل، حل مشکل بیمه طلایی فرهنگیان، استخدام و استفاده از فرزندان فرهنگیان در دستگاه‌ها، حل مشکل حق‌التدریسی‌های پیش‌دبستانی و دفتردارها، اختصاص وام مورد نیاز برای اشتغال جوانان و... باید هر چه سریع‌تر پیگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکل بی‌آبی در شهرستان گفت: بیش از 30 هزار هکتار باغ این شهرستان در حال نابودی است و وزرای نیرو و کشاورزی باید توجه داشته باشند که براساس مصوبه کمیسیون اصل نود مجلس 25 درصد آب سد مخزنی طالقان باید به تاکستان اختصاص پیدا کند.

نماینده تاکستان همچنین خواهان برطرف شدن مشکل چاه های عمیق در منطقه شد و گفت: تامین برق، گاز و گازوئیل چاه ها و اجرای قانون تعیین تکلیف چاه‌های عمیق باید مورد توجه قرارگیرد، چرا که بارها از دیوان عدالت اداری و بازرسی کل کشور و وزارت نیرو درخواست شده است که این مشکل را حل کند. 4 سال است که قانون پیگیری نشده است و کشاورزان در این شهرستان از کمبود آب درمانده شده‌اند.

این عضو کمیسوین برنامه و بودجه با اشاره به مشکلات تامین برق در شهرک های صنعتی خواهان تامین برق و گاز شهر صنعتی خرمدشت و اتصال لوله گاز برای تامین گاز مورد نیاز روستاهای منطقه شد و اظهار کرد: تسریع در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی منطقه که با توجه به مصوبات دولت تمامی مراحل آن طی شده است باید در دستور کار قرار بگیرد. از سوی دیگر تکمیل تنها بیمارستان شهرستان تاکستان باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که با وجود مجوز 251 پست سازمانی برای این بیمارستان هنوز این مرکز راه‌اندازی نشده است.

وی در پایان خواهان انتقال راه‌آهن تاکستان به خارج از شهر و همچنین پرداخت خسارت باغداران بر اثر سرمازدگی شد.

انتهای پیام

کد N269593