جهانگیری: علاقه مندیم سطح همکاری های تجاری ایران و غنا ارتقا یابد

دیدار,غنا

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهور با یادآوری ظرفیت های موجود در جمهوری اسلامی ایران و غنا گفت: متاسفانه حجم مبادلات میان دو کشور رضایت بخش نیست و ما علاقه مند هستیم سطح روابط و همکاری های تجاری و اقتصادی تهران – اکرا ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز( چهارشنبه) در دیدار عبد الرشید پلپو وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا، اظهار داشت: کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی ایران علاقه مند به همکاری و مشارکت فعال در توسعه طرح های عمرانی غنا است، افزود: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی در اختیار توسعه اقتصادی غنا قرار دهد.

جهانگیری همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و شکل گیری توافقات متعدد، اظهار امیدواری کرد این توافقات با پیگیری طرفین اجرایی شود و زمینه ساز توسعه جدی روابط میان دو کشور باشد.

وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا نیز در این دیدار اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را اجلاسی تاریخی توصیف و از انعقاد 10 قرارداد و توافقنامه در این اجلاس ابراز خرسندی کرد.

عبد الرشید پلپو خواستار ارتباط میان بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه گذاری و همکاری مشترک در بخش های مختلف نفت، گاز، مسائل آموزشی و فرآوری محصولات کشاورزی شد.

وی ابراز امیدواری کرد نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور فصل نوینی در روابط اقتصادی و تجاری ایران و غنا باشد.

سیام 1572
کد N269499