بازدید رییس موسسه جهاد سازندگی لبنان از کانون اصلاح و تربیت

سیاسی

محمد الحاج رییس موسسه جهاد سازندگی لبنان و هیات همراه برای آشنایی با خدمات و امکانات کانون اصلاح و تربیت تهران از این مرکز بازدید کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نشست اولیه معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های استان تهران درباره وضعیت کلی کانون و امکانات آموزشی و نحوه ارائه خدمات به مددجویان در مدت نگهداری آن‌ها، گفت: این مرکز زیرمجموعه اداره کل زندان‌های استان تهران است و مددجویان از خدمات اصلاحی و تربیتی استفاده می‌کنند.

وی افزود: اعتقاد داریم که باید زمینه های لازم را در کانون اصلاح و تربیت تهران فراهم آوریم تا نوجوانان معارض با قانون در مسیر اصلاح و تربیت قرار گیرند؛ بنابراین بنده و همکارانم تلاش می‌کنیم تا این اقدامات اصلاحی و تربیتی برای این قشر از جامعه میسر شود.

در ادامه علی رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران بیان کرد که کانون اصلاح و تربیت ویژگی‌های ممتازی دارد از جمله اینکه کانون به عنوان یک مرکز آموزشی شناخته شده و گروه‌های بین المللی مختلفی در بعد آموزشی از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید می‌کنند.

رستمی با معرفی واحدهای کانون از جمله پذیرش و تشخیص، مجتمع آموزشی کانون ایران، کارگاه‌های مختلف فنی و حرفه‌ای و شرح وظایف هر کدام از این واحدها، گفت: یکی از اساسی ترین مسایل در کانون اصلاح وتربیت تهران بحث آموزشی مددجویان است و در کانون بستر آموزش در تمامی سطوح برای همه مددجویان فراهم است.

در ادامه محمد الحاج رئیس موسسه جهاد سازندگی لبنان از نحوه عملکرد کانون اصلاح و تربیت تهران در خصوص چگونگی برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و نحوه اشتغال مددجویان در مدت نگهداری آن‌ها در کانون پرسید که مدیر کانون در پاسخ به ایشان بیان کرد: بسیاری از این نوجوانان به دلیل بیکاری مرتکب بزهکاری شده و وارد کانون می شوند.

وی گفت: یکی از اقدامات اصلاحی و تربیتی در کانون اصلاح و تربیت تهران، بحث آموزش های فنی و حرفه ای است و مددجویان در مدت نگهداری در کانون تحت آموزش قرار می گیرند تا بعد از آزادی در جامعه بستر اشتغال آنها فراهم باشد.

در ادامه و در مسیر بازدید از قسمت های مختلف کانون، رستمی مدیر کانون تأکید کرد که کانون اصلاح و تریبت به عنوان یک محیط آموزشی است و کودکان و نوجوانان معارض با قانون در آن، صرفاً جهت اصلاح و تربیت نگهداری می شوند.

در بازدید از قسمت خوابگاه های کانون که محل نگهداری مددجویان است، رستمی مدیر کانون ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه طبقه بندی و نگهداری مددجویان در این بخش از کانون گفت: طبقه بندی در قالب 5 گروه و بر اساس ویژگی های شخصیتی و فیزیکی مددجویان انجام می شود و برای مددجویان زیر 15 سال هم خوابگاه جداگانه در نظر گرفته شده است. همچنین در کانون اصلاح و تربیت تهران به جهت تمرین مشارکت در فعالیت های اجتماعی به این نوجوانان و از میان مددجویان و به انتخاب خودشان تعدادی به عنوان اعضای شورای شهر انتخاب می شوند که عمده فعالیت این شورا، ارتباط با مدیریت و دیگر واحدها است و کمک به اداره کانون می کنند تا ضمن مشارکت دادن این نوجوانان در امور مربوط به خود آنها، تمرین فعالیت هایی باشد که در آینده انجام خواهند داد.

در پایان به رسم یادبود تابلوی معرق کاری ساخته شده توسط مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران از سوی کمال زارعی معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان تهران به محمد الحاج رئیس موسسه جهاد سازندگی لبنان اهدا شد که ایشان هم لوح یادبود جهاد سازندگی لبنان را به عنوان نماد دوستی به زارعی معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان تهران و رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران اهدا کرد.

انتهای پیام

کد N269401