دادگاه تایلند حکم برکناری نخست وزیر را صادر کرد

نخست وزیر,دادگاه

تهران-ایرنا- یک دادگاه تایلند روز چهارشنبه با صدور حکمی اعلام کرد ˈیینگلوک شیناواتراˈ نخست وزیر این کشور قانون اساسی را نقض کرده است و باید از این سمت کناره گیری کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بانکوک، قضات دادگاه با صادرکردن این حکم گفتند ˈیینگلوکˈ از سمت نخست وزیری خود برای انتقال رییس شورای امنیت ملی کشور به پست دیگری در سال 2011 میلادی سوءاستفاده کرده بطوریکه موجب شده تا این تغییر سمتها به نفع یکی از بستگانش باشد.

براساس این گزارش، هنوز مشخص نیست که درپی صدور این حکم کابینه ˈیینگلوکˈ یا اعضای کابینه وی در زمان این انتقال سمت نیز مجبور به کناره گیری خواهند بود یا خیر.

انتظار می رود اعلام حکم دادگاه تایلند برای برکناری نخست وزیر اعتراض حامیان وی را برانگیزد و موجب برپایی دوباره اعتراضهای خیابانی دراین کشور شود.

نخست وزیر تایلند روز سه شنبه به منظوردفاع از خود در برابر اتهامهای وارده در زمینه سوءاستفاده از قدرت درحالی در دادگاه قانون اساسی این کشور حضور یافت که اعتراضهای خشونت آمیز در این کشور از آبان ماه گذشته که تاکنون دهها کشته و مجروح برجای گذاشت.

ˈیینگلوک ˈ همچنان برسرقدرت باقی مانده و با وجود کاهش اعتراضهای خیابانی، تنشهای سیاسی در این کشور کماکان ادامه داشته بطوریکه حامیان نخست وزیر درمورد برکناری احتمالی وی ازسوی دادگاه هشدار داده اند.

آساق 1450 **1577
کد N269335