امام‌جمعه ایلام:

ایلام، تابلو مقاومت ایران اسلامی است

سفر روحاني

امام جمعه ایلام گفت: ایلام تابلو مقاومت، ایثار و فداکاری ملت ایران اسلامی و دروان دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم این سرزمین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، حجت الاسلام والمسلمین «محمدنقی لطفی» در مراسم استقبال از رئیس جمهور کشورمان در ورزشگاه جهان‌پهلوان تختی شهر ایلام ضمن خیر مقدم به دکتر روحانی و هیئت دولت، اظهار کرد: ایلام تابلو مقاومت، ایثار و فداکاری ملت ایران اسلامی و دروان دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم این سرزمین است.

وی با اشاره به اینکه مردم ایلام در زمان جنگ تحمیلی شهدای گرانقدر بسیاری تقدیم آرمان‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی کرد، گفت: بسیاری از عملیات‌های دوران دفاع مقدس نظیر فتح میمک، والفجر 3، محرم و ... در مرزهای پر افتخار این سرزمین رخ داده است.

لطفی با اشاره به آزادی مهران توسط رزمندگان دلاور ایران اسلامی، افزود: نام مهران زمانی جهانی شد که امام خمینی(ره) فرمودند: مهران را نیز خدا آزاد کرد.

امام جمعه ایلام، اضافه کرد: سرزمین مهران زمانی قدمگاه رزمندگان اسلام بود و امروز قدمگاه زوار عتبات عالیات از نقاط مختلف کشور و حتی دیگر کشورها‌ست.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام در ادامه به ظرفیت‌های مختلف استان ایلام اشاره کرد و گفت: ایلام با ظرفیت‌های خوب در زمینه نفت و گاز، کشاورزی و جوانان با استعداد از محرومیت رنج می‌برد که رفع این محرومیت نیازمند توجه ویژه مسئولان به این سرزمین است.

انتهای پیام

کد N269324